ایام محرم 1398
1396/09/15 11:27:09
سرویس سیاسی
حسن بیکی بررسی کرد؛

خنثی شدن توطئه صالح برای نابودی کامل یمن با وحدت طوایف/ تصمیمات عجولانه آمریکا در منطقه بعد از شکست‌های پی‌درپی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت : طوایف وابسته به عبدالله صالح پیش از هلاکت نسبت به اقدامات وی اعلام انزجار کرده بودند.
خنثی شدن توطئه صالح برای نابودی کامل یمن با وحدت طوایف/ تصمیمات عجولانه آمریکا در منطقه بعد از شکست‌های پی‌درپی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت : طوایف وابسته به عبدالله صالح پیش از هلاکت نسبت به اقدامات وی اعلام انزجار کرده بودند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109241584372.jpg خنثی,شدن,توطئه,صالح,برای,نابودی,کامل,یمن,با,وحدت,طوایف/,تصمیمات,عجولانه,آمریکا,در,منطقه,بعد,از,شکست‌های,پی‌درپی Icana

ابوالفضل حسن‌بیکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تحولات اخیر یمن گفت: آمریکایی ها بعد از شکست های اخیر منطقه دست به انتحارهای بیشتری می زند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه تمام نقشه های آمریکایی ها در منطقه نقش بر آب شد، عنوان کرد: امروز تنها عربستان سعودی در کنار آمریکا قرار گرفته که آن هم بعد از اتفاقات اخیر شرایط اقتصادی و وحدت خاندان آل سعود،‌ بنیان این حکومت را به هم ریخته است.

وی ادامه داد: از آنجایی که آمریکا دست به اقدامات سریع در منطقه می زند با مشکل مواجه می شود و اکنون که در منطقه شکست خورده، در افکار عمومی بین المللی منزوی شده است.

حسن بیکی در ادامه با بیان اینکه طراحی ها بر این اساس بود که طی روزهای آتی کودتایی علیه ملت یمن و انصارالله در این کشور رقم بزنند، ‌یادآور شد: با توجه به فشاری که آمریکایی ها به سعودی ها بعد از شکست در عراق،‌ لبنان و سوریه وارد کردند،‌ قرار شد عبدالله صالح این کودتا را اجرایی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: در مراحل اولیه صالح اعلام آمادگی نکرد اما بعد از آن فشارهای آمریکا و سعودی باعث شد وی به کودتا سرعت دهد که شاهد بودیم چند روز گذشته این اتفاق درحال رخ دادن بود که در همان لحظات اولیه ملت یمن به گونه ای برخورد کردند که خنثی شد.

وی ادامه داد: همه طوایف وابسته به عبدالله صالح نیز نسبت به وی اعلام انزجار کرده و آن را به عنوان خودکشی ملت یمن تلقی کردند و شکست ملت یمن درمقابل وهابیت، سلفی ها، آمریکایی ها و اسرائیلی ها دانستند که در نهایت صالح تصمیم گرفت از صنعا بگریزد.

حسن بیکی در ادامه با بیان اینکه سعودی تمام توان خود را به کار گرفت تا عبدالله صالح را از منطقه خارج کند، عنوان کرد: با این حال در نهایت نیروهای مقاومت توانستند عبدالله صالح را مورد هدف قرار دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: شرایط کنونی منطقه علیه آمریکا بوده و وحدتی در یمن به وجود آمده که همه یکپارچه علیه سعودی و آمریکا شده اند همچنین کشته شدن سران کودتا دیگر انگیزه ای در یمن باقی نگذاشته که درگیری ها ادامه پیدا کند و حتی بمباران کاخ ریاست جمهوری صنعا نیز هدف مهمی نبود که مورد اصابت عربستان قرار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet