هفته دفاع مقدس
1396/09/14 17:35:19
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علوی:

دانشگاه‌ها خواستگاه اندیشه و طرح‌های نو هستند

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: ورود دانشجو به جناح های سیاسی در مناطقی هم چون کردستان مشکلات جامعه را حل نمی کند.
دانشگاه‌ها خواستگاه اندیشه و طرح‌های نو هستند نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: ورود دانشجو به جناح های سیاسی در مناطقی هم چون کردستان مشکلات جامعه را حل نمی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106847751876.jpg دانشگاه‌ها,خواستگاه,اندیشه,و,طرح‌های,نو,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سید احسن علوی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزارشد، گفت: اگر نگاهی به تاریخ جنبش های تاریخی، کشورمان کنیم متوجه می شویم فصل مشترک جنبش ها انتقاد،آرمان خواهی و استقلال و پیگیری گفتمان عدالتخواهی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از عوامل توسعه کشورهای مختلف دنیا دموکراسی و آزادی بوده است، عنوان کرد: دانشگاه‌ها خواستگاه اندیشه و طرح های نو هستند.

وی اضافه کرد: دانشگاه شاداب و فعال  طرح هایی که منجر به ترقی جامعه می شود را تولید و در توسعه نقش خود را بخوبی ایفا می کند.

نماینده مردم شهرستان های سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  اگر دانشگاه رسالت خود را انجام دهد قطعا در رشد علوم و فنون می تواند گام های موثری بردارد.

علوی اظهارداشت: جنبش دانشجویی از ظرفیت کمی و کیفی دانشگاه برای مقابله با بی عدالتی و ظلم و ستم ایستادگی استفاده تا بتواند نیم قرن مبارزات خود را تحقق بخشند.

وی عنوان کرد: روز دانشجو را نباید تنها به ۱۶ آذر و دادن پیام ها و شعارهایی ختم کرد و این قشر باید در تمام طول سال به موضوعات مختلف جامعه بپردازند.

 وی با اشاره به اینکه در نظام مهندسی باز مهندسی برای حل مشکلات جامعه ضروری است،  اظهارداشت:  دانشجوهای نخبه باید در مورد زمین لرزه ها، خشکسالی ها به تخقیق و پژوهش بپردازند.

وی بیان کرد: کار دانشجو فقط حضور در نشست و بیان یک سری مطالب نیست و این قشر باید موثق تر به ابر چالش ها و بحران های کشور فکرکرد.

نماینده مردم شهرستان های سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورمان در خصوص منابع مالی با مشکلات فراوانی مواجه است، گفت: باید به دنبال راهکارهایی که اینده کشور را به سمت توسعه سوق دهد باشیم.

به گزارش مهر، علوی ادامه داد: در استانی هم چون کردستان ورود دانشجو به جناح های سیاسی مشکلات را حل نمی کند و  بیشترین دغدغه این قشر باید کسب علم و دانش باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet