هدر موبایل
1396/09/14 19:03:14
سرویس فرهنگی
پزشکیان در جمع دانشجویان دانشگاه تهران:

قول‌هایی برای رفع حصر داده شده است/ قبول ندارم روحانی نمی‌خواهد به وعده‌هایش عمل کند

نایب رئیس مجلس در جمع دانشجویان دانشگاه تهران با بیان اینکه قول‌هایی برای رفع حصر داده شده است،گفت: امروز در مقام دانشجو هرقدر که می‌خواهید فریاد بزنید اما برای نهادینه کردن عدالت و آزادی‌خواهی در وجود خود نیز تلاش کنید.
قول‌هایی برای رفع حصر داده شده است/ قبول ندارم روحانی نمی‌خواهد به وعده‌هایش عمل کند نایب رئیس مجلس در جمع دانشجویان دانشگاه تهران با بیان اینکه قول‌هایی برای رفع حصر داده شده است،گفت: امروز در مقام دانشجو هرقدر که می‌خواهید فریاد بزنید اما برای نهادینه کردن عدالت و آزادی‌خواهی در وجود خود نیز تلاش کنید. https://cdn.icana.ir/d/019/201708101598844837.jpg قول‌هایی,برای,رفع,حصر,داده,شده,است/,قبول,ندارم,روحانی,نمی‌خواهد,به,وعده‌هایش,عمل,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه، 14 آذرماه) به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو با حضور در جمع دانشجویان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران به ایراد سخن پرداخت.

توصیه به دانشجویان؛ اهداف و شعارهای خودرا فردا که بر سرکار آمدید فراموش نکنید

بنابراین گزارش؛ پزشکیان در این جلسه با اشاره به فعالیت های سیاسی و اجتماعی خود در دوران دانشجویی‌اش، گفت: زمان دانشجویی همچون شما فعالیت های بسیاری در عرصه های سیاسی و اجتماعی داشتم و همیشه در میان جمع خود می‌گفتیم؛ باید زمانی که مدیریت امور جامعه در دست ما افتاد در راستای کاهش مشکلات جامعه کمتر قدم برداریم اما متاسفانه به مشکل بزرگی برخوردیم و آن اینکه پول و موقعیت سبب شد بسیاری از ما اهداف اولیه خود را فراموش کنیم لذا به شما دانشجویان توصیه می‌کنم فردا روز که بر سرکار آمدید اهداف و شعارهای امروز خود را فراموش نکنید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیستم و مکانیزم پرداخت حقوق و دستمزد در کشور، افزود: چطور می شود فردی پس از سال ها تحصیل و رسیدن به درجه پزشکی برای درمان یک بیمار و جراحی آن مبلغ هنگفتی را طلب کند و چنین شرطی را برای نجات بیمار بگذارد؟!

امروز در مقام دانشجو  هرقدر که می خواهید فریاد بزنید/عدالت و آزادی‌خواهی را با وجود خود گره زنید

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «رسول الله(ص) فرمود خدا رحمت کند کسانی که جهاد اصغر را تمام  و جهاد اکبر را شروع کردند. جهاد اکبر می‌دانید یعنی چه؟ یعنی در مسند امور قرار بگریم و کار انجام دهیم.» خطاب به دانشجویان حاضر در نشست گفت: امروز در مقام دانشجو و جوانان این مملکت هرقدر که می خواهید فریاد زنید اما برای گره زدن عدالت  و آزادی خواهی با وجود خود نیز تلاش کنید البته این مهم نیازمند خواستن است.

درست کار کردن  و درست ماندن کار آسانی نیست/حق با کسی است که توانمندی بیشتری دارد نه قدرت تملق بیشتر

این نماینده مجلس با بیان اینکه درست کردن شرایط جامعه و البته درست ماندن کار بسیار سختی است و به سادگی تحقق پیدا نخواهد کرد، اظهار کرد: عدالت کرد، ترک، عجم، عرب، زن و مرد نمی شناسد چراکه عدالت به معنای برخورد منصفانه با تمام انسان ها است بنابراین حق با کسی است که توانمندی بیشتری داشته باشد نه آنکه تملق بیشتری کند در واقع عدالت به معنای حاکم کردن یک سری افراد ناتوان بر سر توانمندان نیست.

وی با اشاره به خطبه‌ای از امیرالمونین(ع) تاکید کرد: تا جایی می‌توانید اختلاف نکنید. اگر مردم پشتوانه دولت و مجلس باشند، هیج قدرتی نمی‌تواند غلطی کند و برای این‌که مردم حامی ما باشند، باید گره و عقده را از دل مردم بزداییم.

وی خطاب به دانشجویان دانشگاه تهران بیان کرد: خود را به پول و موقعیت نفروشید و البته ارزان فروشی هم نکنید چراکه بسیاری از افراد دم از عدالت و صداقت می زنند اما درصد بسیار محدودی از آن ها می توانند این دو مهم را اجرایی کنند.

پزشکیان با بیان اینکه جنگ تحمیلی بسیاری از مردان خوب و صادق را از ما گرفت، افزود: ما به عنوان افرادی که به هر دلیلی همچون فرار از معرکه شهید نشده ایم نمی توانیم عملکردی همچون آن ها برای مملکت داشته باشیم اما امیدوارم به یاری خدا بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم.

نبود عدالت و وحدت در جامعه

وی همچنین خطاب به دانشجویان گفت: اگرچه شما بسیاری از کاستی ها و ایرادات را برای ما یادآوری کرده اید اما بهتر است بدانید به بسیاری از آن ها مانند نبود عدالت و وحدت واقف هستیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خداوند به مسلمانان دستور داده با هم اختلاف نکنید اما  مسلمانان در منطقه خاورمیانه جنگ و خونریزی علیه هم به راه انداخته اند، اضافه کرد: باید به سمتی رفت که سیاستگذاری ها، اختلاف برانگیز نشود.

باید تشیع، تسنن و تمامی آحاد جامعه به عدالت برسند

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیش رو بودن هفته وحدت، گفت: لازم است  تشیع، تسنن و تمامی آحاد جامعه به عدالت و برابری برسند  با این وجود فردا در دست شما دانشجویان است لذا باید برای ایجاد عدالت با خود بجنگید و نه افرادی همچون من، چرا که ما چند صباحی دیگر در این سمت ها نخواهیم ماند.

وی ادامه داد: از شما دانشجویان می خواهم ارزش ها را در عمق وجود خود نهادینه کنید اما از آنجایی که این مهم کار ساده‌ای نیست، باید بسیار تلاش کنیم.  

پزشکیان ادامه داد: چرا یک پزشک برای یک جراحی دو ساعته 30 میلیون از بیمار خود طلب می کند و کسی از میان مسئولان جلوی آن ها نمی ایستد.

این گزارش می افزاید؛ نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این نشست به سوالات شفاهی برخی از دانشجوهای حاضر در نشست پاسخ داد.

برای رفع حصر کمیته‌ای تشکیل شده است/امیدواریم این قول‌ها تحقق پیدا کند

پزشکیان در پاسخ به اینکه آیا مجلس اراده ای برای رفع حصر دارد یا خیر گفت: برای رفع حصر کمیته ای تشکیل شده است که با سران قوا جلسه برگزار می کند، پیگیری ها در حال انجام است و قول هایی نیز داده شده و امیدواریم این قول ها تحقق پیدا کند.

وی تاکید کرد: در حالی در دانشگاه ها حرف از کرسی های آزاداندیشی زده می شود اما دانشجویان اجازه آوردن نام فردی که زمانی نخست وزیر کشور بوده را ندارند ولذا همچنان با تحریف تاریخ از آزادی صحبت می شود، در واقع جوی درست شده که کسی جرئت حرف زدن نداشته باشد.

فعالیت فراکسیون اقوام مانند حرکت بر لبه تیغ است/ فعالیت فراکسیون اقوام موجب کاهش اختلاف ها می‌شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه فعالیت فراکسیون اقوام در مجلس چه ضرورتی دارد، گفت: اگرچه معتقدم فعالیت این فراکسیون مانند حرکت بر لبه تیغ است چرا که ممکن است در صورت خارج شدن از مسیر واقعی منجر به افزایش اختلاف ها شود اما از سوی دیگر اگر چنین فراکسیونی فعالیت نکند پان‌ترکیسم ها، پان‌عربیسم‌ها، پان‌کردیسم‌ها و ... رشد خواهند کرد.

وی ادامه داد: فعالیت فراکسیون اقوام در چارچوب قوانین و رسیدگی به مطالبات قومیت ها موجب کاهش تفرقه ها خواهد شد، در واقع ما فعالیت می کنیم تا گروه های نامبرده اجازه فعالیت پیدا نکنند.

روحانی معذوریت هایی دارد به همین دلیل برخی از گزینه ها را برای کابینه معرفی نکرد

پزشکیان همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا رئیس جمهور به بسیاری از قول‌هایش همچون مطالبات رای‌دهندگان عمل نکرده، گفت: معتقد نیستم که آقای روحانی نمی‌خواهد قول هایش را عملی کند بلکه معتقدم وی معذوریت هایی داشته و شاید به همین دلیل برخی از گزینه ها را برای کابینه معرفی نکرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet