هفته دفاع مقدس
1396/09/17 10:02:27
سرویس سیاسی
کمالی‌پور:

ضرورت طرح دعوی برای مقابله با قانون منع مهاجرت اتباع ایرانی به ایالات متحده در دادگاه‌های بین‌المللی/ دیوان عالی آمریکا تحت فشار ترامپ است

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد ایران باید در چارچوب قوانین بین المللی موضوع قانون منع مهاجرت اتباع ایران به آمریکا را در دادگاه های بین المللی پیگیری کند و با طرح دعوی اقدام جدی برای حفظ حقوق شهروندان کشورمان کند.
ضرورت طرح دعوی برای مقابله با قانون منع مهاجرت اتباع ایرانی به ایالات متحده در دادگاه‌های بین‌المللی/ دیوان عالی آمریکا تحت فشار ترامپ است عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد ایران باید در چارچوب قوانین بین المللی موضوع قانون منع مهاجرت اتباع ایران به آمریکا را در دادگاه های بین المللی پیگیری کند و با طرح دعوی اقدام جدی برای حفظ حقوق شهروندان کشورمان کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg ضرورت,طرح,دعوی,برای,مقابله,با,قانون,منع,مهاجرت,اتباع,ایرانی,به,ایالات,متحده,در,دادگاه‌های,بین‌المللی/,دیوان,عالی,آمریکا,تحت,فشار,ترامپ,است Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص اجرای قانون منع مهاجرت اتباع ۶ کشور از جمله ایران به ایالات متحده از طریق صدور حکم دیوان عالی آمریکا، گفت: ترامپ اقدامات متعددی علیه ایران و کشورهای مسلمان در عرصه بین الملل انجام داده اما به نتایج خوبی دست نیافته است از این رو تلاش می کند با سیاست مذکور فضای حاکم بر ایرانیان مقیم این کشور و سایر مسلمانان را نامطلوب و نامناسب کند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تصمیم قضات آمریکایی در تایید قانون منع مهاجرت اتباع به این کشور جای تعجب دارد، اظهارکرد: معمولا در عرصه بین الملل چنین اقداماتی قابل پذیرش نیست و کشورهای دنیا به سمت همزیستی مسالمت آمیز حرکت کرده است.

وی ادامه داد: باید اذعان کرد که دیوان عالی آمریکا تحت فشار سیاستمداران و دولت ترامپ تصمیم به تایید قانون مذکور گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه قانون منع مهاجرت اتباع ۶ کشور از جمله ایران به ایالات متحده به نوعی محروم کردن اتباع کشورهای مذکور از حقوق اجتماعی‌شان است، تصریح کرد: هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که اتباع کشوری در کشور دیگری این چنین تحت فشار قرار بگیرند و باید یادآور شد که این مهم خلاف قوانین بین المللی است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران باید در چارچوب قوانین بین الملی در دادگاه های بین المللی موضوع را پیگیری کند و با طرح دعوی اقدام جدی برای حفظ حقوق شهروندان کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet