هدر موبایل
1396/09/14 20:09:03
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلیلی:

تأکید امام (ره) در آخرین سال حیاتشان هشدار درباره اسلام آمریکایی بود

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: علم مفید علمی است که بوسیله آن بتوان مشکلات کشور را حل کرد.
تأکید امام (ره) در آخرین سال حیاتشان هشدار درباره اسلام آمریکایی بود نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: علم مفید علمی است که بوسیله آن بتوان مشکلات کشور را حل کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/51121.jpg تأکید,امام,(ره),در,آخرین,سال,حیاتشان,هشدار,درباره,اسلام,آمریکایی,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سعید جلیلی در آستانه روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به تفاوت‌های بنیادین اندیشه دینی و اندیشه غرب گفت: در همین راستا اندیشه دینی چه در مقام توصیف واقعیات و چه تجویز راه حل برای مشکلات، با اندیشه دینی غرب دارد زیرا طبق اندیشه دینی، حقیقتی وجود دارد که باید تمام تجویزها در نهایت ما را به آن حقایق رهنمون کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه به همین علت دانشکده‌های مختلف دانشگاه امام صادق (ع) پسوند «معارف اسلامی» دارند، گفت: این موضوع نشان‌دهنده توجه به اهمیت اندیشه دینی  و وجه تمایز آن با سایر اندیشه‌ها از جمله اندیشه غربی است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار کرد: البته اندیشه دینی صحیح نیز همان «اسلام ناب» است و حضرت امام (ره) در پیام های یک سال آخر عمر شریفشان مکرر بر مفهوم «اسلام ناب» تکیه و تمایز آن را با «اسلام آمریکایی» بیان می‌کردند.

وی افزود: امام (ره) در یک سال آخر حیات پر برکت شان به بهانه های مختلف از جمله صدور پیام قطعنامه، ساخت مصلی، پیام برای هنرمندان، پیام برای شهادت شهید عارف حسینی و... بر این دوگانه تاکید کرده و نسبت به «اسلام امریکایی» هشدار دادند و این مسأله نشان می‌دهد اهمیت این مسأله در فکر و اندیشه امام تا چه اندازه بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در فرمایش های حضرت امام (ره) «اسلام امریکایی»  همان «اسلام اشرافیت، اسلام ابوسفیان، اسلام ملاهای کثیف درباری، اسلام مقدس‏نماهای بی شعور حوزه‏های علمی و دانشگاهی، اسلام ذلت و نکبت، اسلام پول و زور، اسلام فریب و سازش و اسارت و اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه داران بر مظلومین و پابرهنه‏ها» است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: امروز بسیاری از لزوم واقع بینی در جهان سخن می گویند که اتفاقا سخن درستی است و اولین هنر امام (ره) نیز همین بود که مناسبات جهان را درست و واقع بینانه می فهمید و توصیف می کرد. بر همین مبناست که امروز همچنان بسیاری از سخنان امام (ره) زنده و پویاست، کانه زمانی که این حرفها را بیان کردند سالها بعد را می دیدند.

جلیلی در ادامه به عنوان مصداقی از سخنان زنده و پویای امام خمینی (ره) در عصر امروز، بخش‌هایی از پیام قطعنامه 598 را قرائت کرد و همچنین با قرائت بخش‌هایی از پیام امام خمینی (ره) به مناسبت شهادت شهید عارف حسینی گفت: امام (ره) در این پیام تصریح می‌کنند که «راه مبارزه با اسلام آمریکایی از پیچیدگی خاصی برخوردار است که تمامی زوایای آن باید برای مسلمانان پابرهنه روشن گردد؛ که متأسفانه هنوز برای بسیاری از ملتهای اسلامی مرز بین اسلام امریکایی و اسلام ناب محمدی و اسلام پابرهنگان و محرومان، و اسلام مقدس نماهای متحجر و سرمایه داران‌ خدانشناس و مرفهین بی‌درد، کاملاً مشخص نشده  و روشن ساختن این حقیقت که ممکن نیست در یک مکتب و در یک آیین دو فکر متضاد و رودررو وجود داشته باشد» لذا با توجه در این تعابیر مشخص می‌شود امام (ره) معتقدند یگانه مسیر صحیح، «اسلام ناب» است.

به گزارش ایسنا، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با اشاره به بخش‌هایی از پیام امام راحل در سال 67 به هنرمندان، تشکیل بسیج دانشجو و طلبه و همچنین ساخت مصلی تهران، گفت: ترجیع‌بند تمام این پیام‌ها تاکید ایشان بر دوگانه اسلام ناب و اسلام آمریکایی است که این نشان می‌دهد این مسأله چقدر برای امام (ره) اهمیت داشته و لازم است تا شما دانشجویان یک بار با دقت پیام‌های یک سال آخر امام را بخوانید./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet