ایام محرم 1398
1396/09/14 20:11:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
منصوری:

کاهش مرگ‌ومیر از برکات خدمات نوین سلامت در جامعه است

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش بیماری‌هایی که در گذشته منجر به مرگ‌ومیر افراد بویژه در سنین پائین می‌شد از دستاوردها و برکات خدمات نوین سلامت در جامعه است.
کاهش مرگ‌ومیر از برکات خدمات نوین سلامت در جامعه است نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش بیماری‌هایی که در گذشته منجر به مرگ‌ومیر افراد بویژه در سنین پائین می‌شد از دستاوردها و برکات خدمات نوین سلامت در جامعه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108278047495.jpg کاهش,مرگ‌ومیر,از,برکات,خدمات,نوین,سلامت,در,جامعه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا منصوری در آئین تجلیل از داوطلبین و خیرین سلامت که به مناسبت فرارسیدن 14 آذرماه روز جهانی داوطلب برگزار شد، افزود: در دهه‌های گذشته به دلیل پائین بودن شاخص‌های سلامت و ابتلای افراد به بیماری‌های مختلف طول عمر افراد بسیار پائین بود و امید به زندگی در حدود 70 سال گذشته کمتر از 30 سال بود اما با ارتقای شاخص‌های سلامت امید به زندگی به 70 الی 75 سال رسیده است.

وی رضایت از حوزه بهداشت و درمان را عامل مهمی در ارتقای سطح سلامت بیان کرد و گفت: در گذشته مردم به دلیل نبود شاخص‌های سلامت به سختی زندگی می‌کردند و کمبود پزشک و نبود دارو موجب شده بود که آمار ابتلا به بیماری‌های واگیردار و ویروسی بسیار بالا بوده و طبعا مرگ‌ومیرها هم افزایش یابد. برخورداری از سلامت جسمی و روحی و نیز رضایت از شغل و تحصیل موجب تامین آرامش روحی در انسان شده و سلامت جامعه را از ابعاد گوناگون تضمین می‌کند.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور گفت: اجرای این طرح که از اقدامات ماندگار دولت یازدهم بود موجب شده است که مردم به جز بیماری دغدغه دیگری نداشته باشند و آرامش روحی در جامعه بیشتر شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در ادامه به نقش خیرین و داوطلبین سلامت نیز اشاره کرد و گفت: دولت به تنهایی قادر به تامین نیازهای حوزه سلامت جامعه نیست و این خیرین هستند که دوشادوش دولت در فراهم کردن امکانات و خدمات بهداشتی و درمانی تلاش می‌کنند.

وی گفت: در سالیان گذشته و زمانی که جمعیت ساوه حدود 30 هزار نفر بود یک بیمارستان دولتی در این شهرستان تاسیس شده است و امروزه که جمعیت این شهرستان به 300 هزار نفر رسیده است این حق مردم است که از یک بیمارستان مجهزتر با تخت بستری بیشتری برخوردار شوند.

به گزارش ایسنا، وی تاکید کرد: با کمک دولت و مشارکت خیرین بیمارستان جایگزین بیمارستان شهید مدرس ساوه که قدمت بالایی دارد در این شهرستان تاسیس و روند خدمت رسانی در حوزه سلامت به مردم بهبود پیدا خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet