ایام محرم 1398
1396/09/14 20:35:33
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پزشکیان:

دانشجویان خود را برای تحقق کامل عدالت و آزادی آماده کنند

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در جمع دانشجویان گفت: برای تحقق کامل عدالت و آزادی دانشجویان باید خود را با پشتوانه ارزش ها برای فردا آماده کنند.
دانشجویان خود را برای تحقق کامل عدالت و آزادی آماده کنند نایب رییس مجلس شورای اسلامی در جمع دانشجویان گفت: برای تحقق کامل عدالت و آزادی دانشجویان باید خود را با پشتوانه ارزش ها برای فردا آماده کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201708101598844837.jpg دانشجویان,خود,را,برای,تحقق,کامل,عدالت,و,آزادی,آماده,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مسعود پزشکیان در سخنان خود در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران اظهار کرد: از شما دانشجویان می خواهم برای اصلاح اشتباهات نسل ما عدالت خواهی و آزادگی را با وجودتان عجین کرده و این خواست را در خودتان نهادینه کنید.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: بسیاری از کسانی که مدعی هستند در جناح های چپ و راست عده ای باید پیاده شوند همگی قبلا در قدرت بوده اند ، باید از آنها پرسید در هنگام قدرت به عدالت عمل کردند؟ که پاسخ منفی است.

پزشکیان ادامه داد: عدالت کورد و ترک و عرب و عجم نمی شناسد، زن و مرد نمی شناسد بلکه انصافی است به همه انسان ها و اندیشه ها.

وی اضافه کرد: باید حق را به دلسوزها داد ، اینکه برخی را به اسم فتنه بگویند مشکل دارد و کنار بگذارند تا عده ای ناتوان را بر مردم حاکم کنند منطقی نیست؛ از این رو همه دم از عدالت و راستی و آزادگی می زنند اما باید میدان را به دلسوزترها داد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جنگ صادق ترین ها را از ما گرفت و کسانی که با تمام قوا به دنبال استقلال و آزادی مملکت بودند شهید شدند و خدا کند ما بتوانیم راه شهدا را برویم تا شرمنده نباشیم.

وی افزود: در مجلس هم پیشتر گفته ام که ما نه عدالت کاملی داریم و نه وحدت کامل ، من با این حرف سیاست موجود را نقد نمی کنم بلکه نتیجه کار را می بینم و نقل می کنم.

پزشکیان تاکید کرد: مردم اگر پشتوانه حکومت و مجلس باشند هیچ قدرتی هیچ غلطی نمی تواند بکند ، حضرت امیر علیه السلام به مالک می گوید گره دل مردم را باز کن، بنابر این ما نیز برای نجات مملکت باید عدالت و انصاف را حاکم کنیم و با پذیرفتن واقعیت و کاستی ها به داد مردم برسیم.

وی در پاسخ به سووالی در مورد حصر و ممنوع التصویری نیز گفت: برای حصر کمیته ای با حضور سران قوا تشکیل شده و وعده هایی هم داده شده است.

نایب رئیس مجلس درباره فراکسیون اقوام و آذری ها نیز توضیح داد: این شمشیر دولبه است و مطابق با اصل پانزدهم قانون اساسی است که می گوید قومیت ها حق دارند با زبان خودشان بخوانند و بنویسند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: اگر ما اجازه ندهیم که این قانون پیاده شود پان ترکیسم، پان کوردیسم و پان عربیسم به وجود می آید و اجازه ندادن برای پیگیری این مطالبه در چارچوب قانون بستر را برای سوء استفاده بیگانگان فراهم می کند.

پزشکیان در پاسخ به سوال دانشجویان درباره رای مجلس به غلامی به عنوان وزیر علوم نیز تبیین کرد: روحانی در تحقق وعده هایش معذوریت هایی دارد و باید در میدان عمل بود و معذوریت ها را دید وگرنه حرف زدن ساده است.

به گزارش ایرنا، وی یادآور شد: روحانی برای این انتخاب نه با مردم مشورت کرد و نه با مجلس ، تیم انتخاب شده قابل نقد است ، اما وقتی چند گزینه رد می شود به این نتیجه می رسیم که وزیر داشتن بهتر از با سرپرست اداره کردن وزارت خانه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet