ایام محرم 1398
1396/09/17 14:10:15
سرویس اجتماعی
رضایی:

کاهش 10 درصدی طلاق در پایتخت صحت ندارد/ شواهد نشان از افزایش دارد/ برای پیشگیری از طلاق خلاء قانونی نداریم

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه شواهد نشان از افزایش طلاق در پایتخت دارد، گفت: اقدام موثری برای حذف عوامل موثر در طلاق صورت نگرفته است.
کاهش 10 درصدی طلاق در پایتخت صحت ندارد/ شواهد نشان از افزایش دارد/ برای پیشگیری از طلاق خلاء قانونی نداریم نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه شواهد نشان از افزایش طلاق در پایتخت دارد، گفت: اقدام موثری برای حذف عوامل موثر در طلاق صورت نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712103803434489.jpg کاهش,10,درصدی,طلاق,در,پایتخت,صحت,ندارد/,شواهد,نشان,از,افزایش,دارد/,برای,پیشگیری,از,طلاق,خلاء,قانونی,نداریم Icana

مسعود رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در مورد اعلام آمار کاهش 10 درصدی طلاق در پایتخت نسبت به شش ماهه سال گذشته، گفت: هر چند مرکز آمار باید در این رابطه نظر دهد اما شواهد امر بیانگر افزایش آمار طلاق در پایتخت دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه هیچ اقدام موثری برای حذف عوامل موثر در طلاق صورت نگرفته است، افزود: نابسامانی ها  و مشکلات اقتصادی و چالش های اجتماعی مانند اعتیاد و بیکاری را در افزایش آمار طلاق در پایتخت و کشور موثر است این در حالی بوده که گام موثری برای رفع و حذف این عوامل برداشته نداشته و همچنان با افزایش آمار مواجه هستیم.

وی با یادآوری اینکه طلاق همچنان حجم بسیار زیادی از پرونده های قضایی را به خود اختصاص می دهد، گفت: این در حالی است که نبود فرهنگ مشاوره در جامعه منجر به انباشت اختلافات خانوادگی و در نهایت افزایش آمار طلاق شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه بسیاری از مشکلات ایجاد شده میان زوجین با انجام مشاوره قابل حل است، تصریح کرد: نیاز به مشاوره برای ارتقای سلامت روان امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

رضایی با یادآوری اینکه اجباری شدن مراجعه به مراکز مشاوره در طلاق توافقی پیش از ارایه حکم در دادگاه های خانواده در قانون حمایت از خانواده مورد توجه تاکید قرار گرفته، ادامه داد: فرهنگ مراجعه به مشاوره باید در کشور فراگیر شود زیرا بهره گیری از خدمات مشاوره ای پیش، حین و بعد از ازدواج در جهت کاهش آمار طلاق همواره مورد تایید کارشناسان حوزه خانواده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، با بیان اینکه برای پیشگیری از طلاق خلاء قانونی نداریم با تاکید بر ضرورت قوانین حوزه خانواده تصریح کرد: چالش های اجتماعی و فرهنگی طلاق باید رفع شود.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه باید راهکارهای اصولی و عملی مناسب برای کاهش آمار طلاق اتخاذ شود، گفت: اگر افق روشنی برای جوانان پیش بینی شده و مشکلات اقتصادی در کشور رفع شود به طور قطع کاهش آمار طلاق را به دنبال دارد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر دولت احساس می کند برای پیشگیری از طلاق با کمبود قوانین روبرو هستیم در این رابطه لایحه به مجلس ارایه دهد به طور حتم کمیسیون اجتماعی حمایت های لازم را خواهد داشت؛ البته در این رابطه می طلبد قوانین حوزه خانواده نیز پیگیری و اجرایی شوند زیرا کاهش آمار طلاق نیازمند بهبود وضعیت زندگی زوجین است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet