هفته دفاع مقدس
1396/09/15 06:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کریمی تاکید کرد:

دستیابی به توسعه در سایه مشارکت با برندهای جهانی امکان پذیر است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین راهکار توسعه صنعت خودرو افزایش کیفیت و جلب نظر مشتریان خارجی است.
دستیابی به توسعه در سایه مشارکت با برندهای جهانی امکان پذیر است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین راهکار توسعه صنعت خودرو افزایش کیفیت و جلب نظر مشتریان خارجی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612102365559352.jpg دستیابی,به,توسعه,در,سایه,مشارکت,با,برندهای,جهانی,امکان,پذیر,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی اکبر کریمی اظهار داشت: تجارب خوبی  از سال های گذشته در حوزه صادرات مستقیم خودرو و همچنین ایجاد سایت های جدید  تولیدی در کشورهای مختلف صورت گرفته است، هر چند در زمینه تحقق هدف ها موفقیت حاصل نشده است چنانچه این مسئله باعث تعطیلی برخی سایت های تولیدی و یا ادامه فعالیت آنها با ظرفیت کم شده است که امیدواریم در این زمینه تلاش های مضاعفی صورت گیرد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، همچنین یکی دیگر از راهکارهای  توسعه صنعت خودرو را مشارکت با برندهای معتبر جهانی و تولید مشترک دانست و گفت: امروز باید بخشی از صادرات منطقه ای به محصولات مشترک داخلی اختصاص پیدا کند هر چند تاکنون موفق تشویق برند های معتبر جهت سرمایه گذاری نشده ایم.

وی افزود: البته برخی از شرکتها مثل پژو و رنو با سرمایه گذاری مشترک و انعقاد قرارداد، برای همکاری با خودروسازان داخلی اعلام آمادگی کردند که عمده هدف در این جریان توسعه و تولید محصولات مشترک و با کیفیت و همچنین صادرات خودروهای مشترک داخلی است.

به گزارش خبر خودرو، این نماینده مردم در مجلس دهم، در ادامه وجود انحصار در بازار را یکی از معضلات موجود در صنعت خودرو کشور ذکر کرد و اظهار داشت: در صورتی که فضای صنعت خودرو جهت ورود سایر شرکت ها باز شود قطعا منجر به ایجاد بازار رقابتی  شده و این مسئله باعث ایجاد تولید خودروهای با کیفیت و قیمت رقابتی و همچنین افزایش بازارهای ظرفیت صادراتی خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet