ایام محرم 1398
1396/09/15 17:16:00
سرویس فرهنگی

یادداشت علیرضا رحیمی درباره تئاتر الیور توئیست/ برداشتی منطبق با شرایط امروز جامعه ایران از رمانی اثرگذار

نماینده مردم تهران در مجلس نمایش الیور توئیست را اثری نوستالژیک و فاخر خواند و گفت:هوشمندی کارگردان این نمایش توانست رمان اثرگذار الیور توئیست را به خوبی به نمایشی منطبق با شرایط امروز جامعه ایران تبدیل کند.
یادداشت علیرضا رحیمی درباره تئاتر الیور توئیست/ برداشتی منطبق با شرایط امروز جامعه ایران از رمانی اثرگذار نماینده مردم تهران در مجلس نمایش الیور توئیست را اثری نوستالژیک و فاخر خواند و گفت:هوشمندی کارگردان این نمایش توانست رمان اثرگذار الیور توئیست را به خوبی به نمایشی منطبق با شرایط امروز جامعه ایران تبدیل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712103340505936.jpg یادداشت,علیرضا,رحیمی,درباره,تئاتر,الیور,توئیست/,برداشتی,منطبق,با,شرایط,امروز,جامعه,ایران,از,رمانی,اثرگذار Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی که به تازگی به تماشای نمایش الیور توئیست به کارگردانی حسین پارسایی نشسته است این نمایش را اثری نوستالژیک و فاخر خواند و یادداشتی درباره آن در اختیار خبرگزاری خانه ملت قرار داد.  

در متن یادداشت رحیمی درباره نمایش الیور توئیست آمده است؛

نمایش الیور توئیست توانست پس از چند دهه فضای تئاتری کشور را به سمت حس و حال نوستالژیک بکشاند و در عین حال با فضای عمومی امروز جامعه همزادپنداری کند چراکه برخی از آسیب‌های اجتماعی و راه‌حل‌های مردمی را برای حل این معضلات به خوبی نشان داد.

اگرچه مجموعه رمان الیور توئیست به خودی خود می‌تواند بر مخاطب اثرگذار باشد اما هوشمندی کارگردان این نمایش توانست این رمان را به خوبی به نمایشنامه‌‎ای منطبق با شرایط امروز جامعه ایران تبدیل کند.

معتقدم چارلز دیکنز، نویسنده مشهور انگلیسی نه فقط برای زمانه خود تاثیرگذار بود بلکه توانست با نسل‌های مختلف در بسیاری از نقاط جهان ارتباط برقرار کند چراکه او در اثر خود از دغدغه انسان‌ها می‌گوید.

همچنین از آنجا که ضرورت‌های جامعه فرهنگی و هنری بسیار وسیع است به تعبیر مقام معظم رهبری تولید آثار فاخر هزینه محسوب نمی‌شوند ولذا تولید چنین آثاری ضروری است بنابراین تولید نمایش پرهزینه و فاخری همچون الیورتوئیست به دلیل تاثیرگذاری عمیق به معنای احترام به ذائقه مخاطب عام و خاص و شناخت درست از نیاز امروز جامعه است به همین دلیل این نمایش با وجود آنکه به نسبت جزو تئاترهای گران محسوب می‌شود باز هم مورد استقبال مخاطب قرار گرفته است.

این نمایش در مجموعه تئاترهای پس از انقلاب نقطه عطفی در عرصه نمایش کشور محسوب می‌شود چراکه موزیک، بازی، طراحی صحنه و گریم بسیار متفاوتی داشت و توانست مخاطب را 120 دقیقه بر صندلی میخکوب کند./

تئاتر موزیکال الیور توئیست 34067512/6/2017 11:41:01 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/12/201712107030919972_Thum.jpg
تئاتر موزیکال الیور توئیست

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet