ایام محرم 1398
1396/09/16 02:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خالقی:

تعلل در جداسازی سهم درمان کارگران خیانت به حق‌الناس است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مصوبه مجلس و دستور رئیس جمهوری در خصوص جداسازی سهم درمان کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی گفت: این سهم، حق‌الناس است و باید به صندوق جداگانه‌ای واریز شود که قطعا تعلل در جداسازی سهم درمان کارگران، خیانت به حق‌الناس است.
تعلل در جداسازی سهم درمان کارگران خیانت به حق‌الناس است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مصوبه مجلس و دستور رئیس جمهوری در خصوص جداسازی سهم درمان کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی گفت: این سهم، حق‌الناس است و باید به صندوق جداگانه‌ای واریز شود که قطعا تعلل در جداسازی سهم درمان کارگران، خیانت به حق‌الناس است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109966094229.jpg تعلل,در,جداسازی,سهم,درمان,کارگران,خیانت,به,حق‌الناس,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ بشیر خالقی با تاکید بر این که سهم درمان کارگر باید به درمان کارگر تخصیص پیدا کند، افزود: این پول از دستمزد کارگر که مبلغ قابل توجهی نیست کسر می شود و بنابراین حق اوست که صرفا به درمانش اختصاص پیدا کند.

وی اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی در گذشته اقداماتی انجام داده است که چندان منطقی نیست. به عنوان مثال اگر شهرداری به تامین اجتماعی بدهکار بود به جای پرداخت بدهی، شرکت های زیان ده را به تامین اجتماعی واگذار می کرد که باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده ای شده است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس، قانونگذاری و نظارت را دو وظیفه اصلی نمایندگان مجلس برشمرد و ادامه داد: به عنوان نماینده مردم در مجلس موظفم حافظ حقوق مردم و کارگران باشم و مجلس همچنان پیگیر جداسازی سهم درمان کارگران خواهد بود.

به گزارش سلامت آنلاین؛ این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص واکنش مجلس در برابر تعلل سازمان تامین اجتماعی درجدا کردن سهم درمان کارگران تصریح کرد: حق سوال از وزیر رفاه برای نمایندگان محفوظ است و در عین حال سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نیز باید نظارت های لازم را بر نحوه هزینه کرد سهم درمان کارگران انجام دهند. در نهایت، اگر این جداسازی بیش از این به تاخیر بیفتد، مجلس به طور جدی استیضاح وزیر رفاه را در دستور کار خود قرار خواهد داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet