شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1396/09/16 04:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
گرمابی:

فیلتر کردن فضای مجازی درمانی موقت برای جلوگیری از آسیب ها است

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: فیلتر کردن فضای مجازی درمانی موقت برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی است.
فیلتر کردن فضای مجازی درمانی موقت برای جلوگیری از آسیب ها است نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: فیلتر کردن فضای مجازی درمانی موقت برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106633275010.jpg فیلتر,کردن,فضای,مجازی,درمانی,موقت,برای,جلوگیری,از,آسیب,ها,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حمید گرمابی اظهار کرد: گاهی در برابر آموزش، اهمیت پرورش از یادمان می‌رود و باید بررسی کرد آیا خلاقیت، همکاری، کار تیمی و نوآوری در مدارس آموزش داده می‌شود یا خیر?.

وی افزود: متاسفانه در دانشگاه‌ها شاهد افزایشِ توصیه‌نامه‌هایی هستیم که دانشجویان به دنبال ادامه‌ تحصیل در دانشگاه‌های کشورهای غربی هستند و امروزه به دلیل مشکلاتی که در کشور وجود دارد نخبگان ترجیح می دهند در خارج از کشور ادامه تحصیل بدهند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بخش وسیعی از علم و تکنولوژیِ دنیا در اختیار کشورهای غربی است و  پیشرفته‌تر از کشور ایران هستند، اما ۸۰ درصد دانشجویان دوره‌ دکتری در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا، غیر آمریکایی بوده و درصد قابل توجهی از آنها ایرانی هستند.

وی گفت: نکاتی که در پرسش‌نامه‌های این توصیه‌نامه‌های دانشگاه‌های خارج از ایران می‌بینیم جالب است. پرسش‌ها مربوط به وجود خلاقیّت، پشتکار، مستقل کار کردن در دانشجو است و این نشان می‌دهد چقدر این ویژگی‌ها برای توسعه‌  یک کشور لازم است.

گرمابی ابراز کرد: فضای مجازی هم نقاط قوت دارد و هم ضعف و نمی‌توانیم این فضا را نادیده بگیریم و صورت مسئله را پاک کنیم.

وی افزود: باید در این فضا حضور داشته و از آن به نفع فرزندان و کشور استفاده کنیم ، فیلتر کردن ممکن است راهی موقت برای درمان ضعف‌های آن باشد ولی راهی جز تسلّط و حضور و مدیریت آن نیست.

به گزارش مهر؛ نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: طی آزمایشی بر روی دانشجویان معلوم شده که تدریس شفاهی دارای کمترین قدرت انتقال جهت یادگیری دانشجویان، آموزش تصویری در مرتبه‌ بعدی، آموزش گفتگومحور و مباحثه، رتبه‌ بالاتر و نهایتاً تجربه و آزمایش آنچه آموخته می‌شود به عنوان بهترین روش آموزش شناخته شده است که باید این روش ها در مدارس کشور نهادینه شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet