هدر موبایل
1396/09/16 06:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رنجبرزاده:

نامه رییس سیا به سردار سلیمانی نشانه ضعف آمریکایی‌ها است/ هر درخواستی از سوی آمریکاها قطعا یک ترفند است

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، نامه رییس سیا به سردار سلیمانی را نشانه ضعف آمریکایی ها دانست و گفت: عدم دریافت نامه توسط سردار سلیمانی بسیار سنجیده، دقیق و درست بود.
نامه رییس سیا به سردار سلیمانی نشانه ضعف آمریکایی‌ها است/ هر درخواستی از سوی آمریکاها قطعا یک ترفند است عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، نامه رییس سیا به سردار سلیمانی را نشانه ضعف آمریکایی ها دانست و گفت: عدم دریافت نامه توسط سردار سلیمانی بسیار سنجیده، دقیق و درست بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105720073089.jpg نامه,رییس,سیا,به,سردار,سلیمانی,نشانه,ضعف,آمریکایی‌ها,است/,هر,درخواستی,از,سوی,آمریکاها,قطعا,یک,ترفند,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ اکبر رنجبرزاده درباره نامه رییس سیا به سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس در بوکمال و عدم قبول این نامه توسط سردار سلیمانی افزود: محتوای نامه ای که باز نشده و بعدا توسط خود آمریکایی ها انتشار یافته قابل اعتماد نیست.

وی با اشاره به این که حرکت سردار سلیمانی بسیار سنجیده، دقیق و درست بوده است، گفت: هر درخواستی از سوی آمریکاها قطعا یک ترفند است، آنان به هر نحوی می خواهند از پیشرفت های ایران جلوگیری کنند.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز آمریکایی ها که از سوی داعش نتوانستند موفقیتی در عراق کسب کنند به هر نحو می خواهند حضورشان در عراق را تثبیت کنند و به دنیا بگویند ما هم در پیروزی های عراق علیه داعش نقشی داشته ایم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: پشت این نامه دروغ پردازی های زیادی نهفته است، آنان می خواستند با قبول این نامه از سوی سردار سلیمانی بگویند که با ایران مکاتباتی دارند و در پیروزی های عراق نقش داشته اند.

رنجبرزاده ادامه داد: این حرکت خبیثانه رییس سیا در راستای ضعف آمریکایی هاست، اگر آنان در موضع قدرت بودند نامه ای نمی دانند.

وی تاکید کرد: آنان می خواهند با این گونه اقدامات جای پای خود را در منطقه خاورمیانه محکم کنند تا کشور ایران برای آنان دردسرساز نشود، آنان می خواهند با یک نرمش ایران را در یک موقعیت آرامی نگه دارند و نقشه های شوم خود را پیاده کنند.

این عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: حضور آمریکا به معنای شیطنت و نقشه های پلید آنان است، حضور آنان هیچ وقت به مصلحت کشور ما نبوده و نیست.

رنجبرزاده ادامه داد: امروز آمریکا در منطقه در یک وضعیت نامطلوب قرار دارد، امروز بسیاری از کشورهایی که در گذشته در کنار آمریکا بودند در کنارش نیستند، آنان می خواهند تا چند صباحی یارگیری کنند و تا زمانی که می خواهند یارگیری داشته باشند می خواهند ایران را آرام نگه دارند تا مواضعشان را تثبیت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که برخی ها می گویند ترامپ از این نامه خبر نداشته است گفت: بعید است رییس سازمان سیا بدون هماهنگی ترامپ نامه ای بدهد، حال آن که عده ای می گویند که وی می خواهد به جای تیلرسون بنشیند.

رنجبرزاده افزود: البته نامه آمریکا به سردار سلیمانی را می توان این گونه نیز تحلیل کرد که آمریکایی ها با این اقدامشان به قدرت ایران اعتراف کرده اند و نشان می دهد که مقاومت و پایداری ما در مسیر درستی گام برداشته است.

وی تاکید کرد: البته آنها بسیاری از مسائل داخلی کشور ما را بعد از گذشت 40 سال درک نمی کنند و به استراتژی داخلی جمهوری اسلامی ایران مسلط نیستند.

وی افزود: حرکت هایی که در ایران انجام می شود و تمامی برنامه ها و اقدامات سردار سلیمانی در راستای بیانات و تدابیر رهبر معظم انقلاب است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در آیین تجلیل از ممتازان آموزشی و پژوهشی حوزه علمیه خراسان با تاکید بر اینکه حرف جمهوری اسلامی در جهان رسا و بلند است، گفت: همین اواخر زمانی که قاسم سلیمانی در بوکمال بود، رئیس سازمان سیا به وسیله یکی از رابطان خود در منطقه، نامه‌ای برای سردار سلیمانی فرستاد اما ایشان گفت «نامه تو را نمی‌گیرم و نمی خوانم و اصلا با این افراد صحبتی ندارم»؛ این‌ها چه کسانی هستند که با استکبار این‌گونه برخورد می‌کنند؟

وی ادامه داد: امثال قاسم سلیمانی، محصول و تربیت‌شده انقلاب اسلامی هستند؛ اوست که به رهبری نامه می‌نویسد و می‌گوید «فرزند و سرباز شما، قاسم سلیمانی».

همچنین واشنگتن پست اخیرا در خبری نوشت که مایک پمپئو رئیس سازمان سیا در ادعایی از ارسال نامه به سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس خبر داده و گفته است او این نامه را نخواند.

در این مطلب آمده است: پمپئو در نشست بنیاد دونالد ریگان مدعی شد که برای سردار قاسم سلیمانی نامه ای ارسال کرده و در رابطه با حمله به منافع آمریکا در عراق به وی هشدار داده است.

پمپئو در ادامه گفت: این نامه را برای فرمانده سپاه قدس ایران فرستاده اما او آن نگشوده و نخوانده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet