ایام محرم 1398
1396/09/16 11:16:07
سرویس فرهنگی
/۱۶ آذر روز مبارزه با استبداد و استکبار/

صدا و مطالبات دانشجویان شنیده شود/ضرورت حضور بی‌واسطه وزیر علوم در اجتماعات دانشجویی

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس معتقد است باید به مطالبات به حق دانشجویان پاسخ داد و نباید آزادی‌های مشروط و قانونی آن‌ها در دانشگاه محدود شود.
صدا و مطالبات دانشجویان شنیده شود/ضرورت حضور بی‌واسطه وزیر علوم در اجتماعات دانشجویی عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس معتقد است باید به مطالبات به حق دانشجویان پاسخ داد و نباید آزادی‌های مشروط و قانونی آن‌ها در دانشگاه محدود شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104595590196.jpg صدا,و,مطالبات,دانشجویان,شنیده,شود/ضرورت,حضور,بی‌واسطه,وزیر,علوم,در,اجتماعات,دانشجویی Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با گرامی‌داشت روز دانشجو درباره برخی از مطالبات دانشجویان، گفت: توسعه فضای سیاسی یکی از مسائلی است که جوانان دانشگاهی به آن نیاز دارند؛ درواقع توسعه به معنای تحقق حقوقی است که در فصل سوم قانون اساسی برای فرد فرد جامعه شرح داده شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم به همان میزان که در قبال جامعه تکالیفی دارند، صاحب حق و حقوقی نیز هستند، افزود: آزادی بیان، آزادی اجتماعات و... از جمله مطالبات همیشگی دانشگاهیان به شمار می‌آیند اما دولت‌های مختلف با توجه به نوع رویکرد و سیاست خود برخوردهای متفاوتی با فضای دانشگاه‌ها و البته فضای عمومی کشور داشتند.

وی دولت هشتم را یکی از درخشان‌ترین دوره‌ها برای دانشگاه‌ها دانست و ادامه داد: در این دوره توسعه سواد و آگاهی سیاسی کشور یکی از اهداف اصلی دولت بود به همین دلیل دانشگاه‌ها از آزادی‌های بیشتری برخوردار شدند.

رحیمی با بیان اینکه باید به مطالبات به حق دانشجویان پاسخ داد و نباید آزادی‌های مشروط و قانونی آن‌ها را در دانشگاه محدود کرد، اضافه کرد: صدا و مطالبات دانشجویان باید شنیده شود و آن‌ها بتوانند در جامعه تاثیرگذار و جریان‌ساز باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس به دلایل مخالفت دانشگاه‌هیان با وزیر علوم انتخابی کنونی اشاره کرد و گفت: نشنیدن صدا و حرف دانشجویان و نبود فضای آزاد سیاسی از جمله دلایل این مخالفت است در حالی که نقش دانشجو  در توسعه کشور در حوزه‌های مدیریتی و سیاسی داشته باشد بسیار ارزنده است ولذا نباید به هیچ عنوان برای فعالیت‌های به حق دانشجو مانع ایجاد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس با بیان اینکه مسئولیت تحقق آزادی در دانشگاه بر عهده وزیر علوم است و مجلس و دانشگاهیان انتظار ایجاد چنین فضایی را از وزیر علوم دارند، وزیر علوم را به حضور مستقیم و بی‌واسطه در اجتماعات دانشجویی و نهراسیدن از تشکل‌های دانشجویی و نظارت مستقیم بر اجرای آیین‌نامه فعالیت‌های دانشجویی به منظور فعالیت بدون تبعیض تشکل‌ها توصیه کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet