هدر موبایل
1396/09/25 11:40:00
سرویس اقتصادی
قوامی مطرح کرد:

ساماندهی نحوه پرداخت یارانه های نقدی مهم ترین مسئله بودجه سال آتی/بخشی از هزینه های جاری صرف کارهای عمرانی شود

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی مهمترین موضوع در بودجه سال آینده را ساماندهی نحوه پرداخت یارانه های نقدی دانست.
ساماندهی نحوه پرداخت یارانه های نقدی مهم ترین مسئله بودجه سال آتی/بخشی از هزینه های جاری صرف کارهای عمرانی شود نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی مهمترین موضوع در بودجه سال آینده را ساماندهی نحوه پرداخت یارانه های نقدی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201709106651796544.jpg ساماندهی,نحوه,پرداخت,یارانه,های,نقدی,مهم,ترین,مسئله,بودجه,سال,آتی/بخشی,از,هزینه,های,جاری,صرف,کارهای,عمرانی,شود Icana

هادی قوامی در گفت ‌و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت در خصوص لایحه بودجه سال آینده، گفت:یکی از مهمترین موضوعات مهم که در بودجه سال 97 باید درباره آن تعیین تکلیف شود مسئله یارانه های نقدی است.   

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به توجه به موضوع بودجه ریزی بر مبنای عملکرد در بودجه سال آینده، گفت:پیشنهاد می شود در نحوه پرداخت یارانه های نقدی در بودجه سال آینده به نحوی اصلاحات انجام شود تا بخشی از منابع مالی حاصل از اصلاح هدفمندی یارانه های نقدی به انجام کارهای عمرانی در شهرها و روستاها اختصاص یابد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:با منابع حاصل از اصلاحات در نحوه پرداخت یارانه های نقدی می توان مشکلاتی مانند کمبود منابع مالی برای ساخت جاده یا آبرسانی به برخی از مناطق کشور را حل کند.

هزینه های جاری تبدیل به کالای سرمایه ای با دوام شود

قوامی در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:باید با اتخاذ تدابیر مناسب و برنامه ریزی، بخشی از هزینه های جاری را صرف کارهای زیربنایی در کشور کرد و هزینه ها جاری تبدیل به کالای سرمایه ای با دوام شود.

وی افزود:یکی دیگر از مسائلی که هر ساله در تخصیص منابع بودجه ای وجود دارد، این است که تخصیص ها زمانی انجام می شود که شرایط جوی و هوای سرد در برخی استان اجازه انجام کارهای عمرانی را نمی دهد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نباید برخی از ردیف ها در بودجه صفر شود و برخی از ردیف های بودجه بیشتر بشود به عبارتی آنچه در خصوص بودجه از سوی مجلس مصوب می شود باید بصورت صحیح اجرایی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet