هدر موبایل
1396/09/17 12:13:19
سرویس اجتماعی
سلحشوری:

ایرانیان عصبانی‌ترین مردم دنیا هستند/عدم اشتغال و مشکلات معیشتی مهم‌ترین علل افزایش خشونت اجتماعی

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با یادآوری اینکه ایران رتبه اول عصبانیت را در دنیا دارد، از بیکاری و مشکلات معیشتی به عنوان مهم‌ترین عوامل ایجادکننده آن یاد کرد.
ایرانیان عصبانی‌ترین مردم دنیا هستند/عدم اشتغال و مشکلات معیشتی مهم‌ترین علل افزایش خشونت اجتماعی عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با یادآوری اینکه ایران رتبه اول عصبانیت را در دنیا دارد، از بیکاری و مشکلات معیشتی به عنوان مهم‌ترین عوامل ایجادکننده آن یاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100939652018.jpg ایرانیان,عصبانی‌ترین,مردم,دنیا,هستند/عدم,اشتغال,و,مشکلات,معیشتی,مهم‌ترین,علل,افزایش,خشونت,اجتماعی Icana

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با تایید اظهارنظر رئیس انجمن مددکاران اجتماعی مبنی بر اینکه براساس اعلام وزارت بهداشت نزاع دومین عامل مرگ افراد در اورژانس‌هاست، گفت: بر اساس جدیدترین آمار ارائه‌شده، ایران رتبه اول عصبانیت را در دنیا دارد، که این نشان می‌دهد، ایرانیان عصبانی‌ترین مردم دنیا هستند که در پی آن مرگ و میر ناشی از نزاع نیز افزایش یافته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزایش نزاع در سطح جامعه را از مهم‌ترین معضلات نگران‌کننده کنونی دانست و افزود: این نزاع‌ها به صورت‌های مختلف نمود پیدا می‌کند که مهم‌ترین آنها گسترش دامنه زورگیری و سرقت‌های خیابانی است، که نمی‌توان آن را به عنوان یک آسیب اجتماعی مهم نادیده گرفت، چراکه اغلب این نوع برخوردهای فیزیکی با استفاده از سلاح سرد همراه می‌شود.

وی در بیان علل افزایش خشونت‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: بی‌تردید بروز پدیده‌های اجتماعی تک علتی نیستند، به این معنا که، موارد بسیاری از مشکلات شهری همچون ترافیک و آلودگی صوتی تا ناکامی‌های اجتماعی ناشی از بیکاری و مشکلات معیشتی می‌توانند از عوامل ایجادکننده آنها باشند.  

نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه نبود نشاط اجتماعی از علل اصلی افزایش خشونت در سطح جامعه است تاکید کرد: نشاط از جمله کالاهای نایاب فضای کنونی جامعه است، که ناشی از ترویج فرهنگ غلط  مغایر با شاد زیستن یا مشکلات متعدد اقتصادی است، که مردم با آن مواجه هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، در ارائه راهکار برای خشونت‌زدایی در سطح جامعه تصریح کرد: آموزش برای ترویج فرهنگ مدارا و شاد زیستن یکی از مهم‌ترین راه‌های کاهش خشونت‌های اجتماعی است، که رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی می‌توانند در تحقق این مهم نقشی اثرگذار داشته باشند، از سوی دیگر وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهداشت می‌توانند با برنامه‌ریزی در جهت کاهش این معضل مهم اجتماعی، رسالت خود را در جهت فرهنگسازی و برگزاری دوره‌های آموزشی به انجام برسانند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet