ایام محرم 1398
1396/09/17 12:44:35
سرویس فرهنگی
رحیمی:

میراث فرهنگی برای حفاظت از آثار تاریخی اختیارات قانونی کافی دارد/ ورود مجمع نمایندگان تهران به چگونگی حفاظت از میراث فرهنگی پایتخت

نماینده مردم تهران در مجلس اعلام کرد مجمع نمایندگان تهران تهدید میراث فرهنگی در سطح شهر را در دست بررسی قرار داده است.
میراث فرهنگی برای حفاظت از آثار تاریخی اختیارات قانونی کافی دارد/ ورود مجمع نمایندگان تهران به چگونگی حفاظت از میراث فرهنگی پایتخت نماینده مردم تهران در مجلس اعلام کرد مجمع نمایندگان تهران تهدید میراث فرهنگی در سطح شهر را در دست بررسی قرار داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106203230239.jpg میراث,فرهنگی,برای,حفاظت,از,آثار,تاریخی,اختیارات,قانونی,کافی,دارد/,ورود,مجمع,نمایندگان,تهران,به,چگونگی,حفاظت,از,میراث,فرهنگی,پایتخت Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ادامه آسیب‌های خطوط جدید مترو به بناهای تاریخی در شهر تهران، گفت: شهر تهران دارای آثار تاریخی وسیعی است و حتی بسیاری از خیابان‌ها و کوچه‌های آن به خودی خود میراث و تاریخ این شهر را تشکیل می‌دهند به همین دلیل شهرداری و وزارت راه و دیگر دستگاه‌ها که در سطح شهر اقدام به فعالیت‌های عمرانی می‌کنند باید خود را موظف به حفظ این تاریخ بدانند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پروژه‌های عمرانی بزرگ همچون مترو، فاضلاب‌های شهری و... نباید منجر به آسیب به میراث فرهنگی و خالی کردن شهر از هویت شود.

رحیمی با بیان اینکه برنامه ششم به صراحت از ضرورت داشتن پیوست فرهنگی و میراث فرهنگی گفته است ولذا میراث فرهنگی اختیارات قانونی مناسبی برای حفاظت از میراث فرهنگی و مقابله با دستگاه‌های متخلف دارد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان میراث باید از ابزار قانونی که در دست دارد استفاده کرده و تخلفات را به دستگاه قضایی برای اصلاح یا توقف پروژه‌های عمرانی گزارش دهد، اظهارکرد: میراث فرهنگی باید قبل از هر مسئله‌ای به سمت فرهنگسازی ضرورت حفظ آثار تاریخی در میان مردم و مسئولان رود چراکه اگر به اهمیت این مهم برسند دیگر در تقابل با میراث نخواهند بود.

نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است میراث فرهنگی باید هشدارهای لازم را بدهد و دیگر متولیان شهری همچون شورای شهر و نمایندگان مجلس نیز باید به این مهم ورود کنند و مانع از آسیب به تاریخ شهر تهران در پی توسعه شهری شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس افزود: مجمع نمایندگان تهران مجلس در کمیته فرهنگی و اجتماعی، تهدید میراث فرهنگی در سطح شهر را در دست بررسی قرار داده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet