ایام محرم 1398
1396/09/16 12:23:08
سرویس بین الملل
جمالی نوبندگانی:

آمریکا میانجی بی‌طرفی میان فلسطین و رژیم صهیونیستی نبود/ اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت جای صلحی باقی نمی‌گذارد

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا همیشه تاکید کرده که موجودیت و اصل رژیم صهیونیستی را یک موضوع استراتژیک می‌داند، تصریح کرد: آمریکا هیچ‌گاه قائل به این نبود که حقوق فلسطینی‌ها را به رسمیت بشناسد.
آمریکا میانجی بی‌طرفی میان فلسطین و رژیم صهیونیستی نبود/ اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت جای صلحی باقی نمی‌گذارد عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا همیشه تاکید کرده که موجودیت و اصل رژیم صهیونیستی را یک موضوع استراتژیک می‌داند، تصریح کرد: آمریکا هیچ‌گاه قائل به این نبود که حقوق فلسطینی‌ها را به رسمیت بشناسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103725676107.jpg آمریکا,میانجی,بی‌طرفی,میان,فلسطین,و,رژیم,صهیونیستی,نبود/,اعلام,قدس,شریف,به,عنوان,پایتخت,جای,صلحی,باقی,نمی‌گذارد Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به تصمیم رییس جمهور آمریکا مبنی بر انتخاب قدس به عنوان پایخت رژیم صهیونیستی، گفت: آمریکا به عنوان میانجی میان فلسطین و رژیم صهیونیستی همیشه از مواضع این رژیم حمایت کرده است، ضمن اینکه آمریکا همیشه تاکید کرده موجودیت و اصل رژیم صهیونیستی به عنوان یک موضوع استراتژیک مطرح است؛ بنابراین هیچ گاه آمریکا قائل به این نبود که حقوق فلسطینی ها را به رسمیت بشناسد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، افزود: سران رژیم صهیونیستی برای ازمیان بردن حقوق فلسطینی ها چندین اقدام اساسی  را انجام دادند؛ در گام اول با شهرک سازی در مناطق فلسطینی به دنبال این بودند که نوع جمعیت و آمایش سرزمینی را به نفع این رژیم تغییر دهند؛ همچنین هیچگاه در هیچ مذاکره ای رژیم صهیونیستی نپذیرفت که تکلیف آوارگان فلسطینی مشخص شود، متاسفانه دراین خصوص آمریکا نیز با این رژیم همراهی کرد.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی بارها به دنبال اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت خود بود، تصریح کرد: به طورحتم اجرای چنین مسائلی به روند صلح ضربه زده و قطعا صلحی را باقی نمی گذارد، آوارگان به سرزمین خود بازنگشته، قدس از دست برود و در مناطق فلسطینیان شهرک های صهیونیست نشین ایجاد شود؛ متاسفانه سازمان ملل هم با بیانیه های خیلی پیش پا افتاده این اقدامات را محکوم می کرد، یا اینکه درصورت صدور قطعنامه آمریکا آن را وتو می کرد.

جمالی نوبندگانی تاکید کرد: درحال حاضر با توجه به شرایط حماس و سرسپردگی جنبش فتح و محمود عباس به آمریکا؛ همچنین وجود سه عنصر افراطی منطقه ای و فرامنطقه ای مانند ترامپ، محمدبن سلمان و نتانیاهو زنجیره های آخر فشار بر فلسطینان درحال تکمیل است.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با بیان اینکه جمهوری اسلامی با پشتیبانی از مردم فلسطین و محورمردمی مقاومت باید اقدامات لازم را انجام دهد، افزود: این اقدام ترامپ یکی از حلقه های زنجیره ایجاد تنش و آشوب توسط آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی درمنطقه بوده است.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: آمریکایی ها هیچ گاه درخصوص مسائل فلسطین صادق نبودند، اتحادیه عرب با وجود کشورهای مشتت و پراکنده و با استفاده از پول و سرمایه سعودی ها تشکیل جلسه می دهند تا علیه ایران و محور مقاومت موضع گیری کنند؛ این اتحادیه از هدف اصلی خود که مقابله با رژیم صهیونیستی بود به طورکامل دست کشیده است. بنابراین امیدی به روسای جمهور مصر، اردن و پادشاهان سرسپرده دراین خصوص نداریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet