هدر موبایل
1396/09/17 13:17:35
سرویس اجتماعی
ابوترابی:

طرح مدیریت جامع شهری دردستورکار کمیسیون شوراها /21 دستگاه باید به زیرمجموعه شهرداری منتقل شوند

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور، با تاکید براصلاح قانون شهرداری ها و به روز رسانی ها، گفت: علی رغم پیگیری ها مکرر به دلیل عدم ارسال لایحه دولت، بررسی طرح مدیریت جامع شهری دردستورکار قرارگرفت.
طرح مدیریت جامع شهری دردستورکار کمیسیون شوراها /21 دستگاه باید به زیرمجموعه شهرداری منتقل شوند عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور، با تاکید براصلاح قانون شهرداری ها و به روز رسانی ها، گفت: علی رغم پیگیری ها مکرر به دلیل عدم ارسال لایحه دولت، بررسی طرح مدیریت جامع شهری دردستورکار قرارگرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109976416511.jpg طرح,مدیریت,جامع,شهری,دردستورکار,کمیسیون,شوراها,/21,دستگاه,باید,به,زیرمجموعه,شهرداری,منتقل,شوند Icana

ابوالفضل ابوترابی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب کلیات طرح جامع مدیریت یکپارچه شهریدرکمیسیون شوراها وامور داخلی کشور،گفت: متاسفانه دولت علی رغم فرصت زمانی 6 ماهه اما لایحه ای را به مجلس ارایه نداد، بنابراین مجلس طرح خود را دردستورکار قرارداد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون درمجلس شورایاسلامی، افزود: این طرح دارای 151 ماده بوده و به طورقطع با تصویب این طرح به شکل قانون تحولی اساسی درقانون شهرداری ها رخ خواهد داد، به طوری که برخی دستگاه ها زیرمجموعه شهرداری قرارگرفته و برای شهرداری درآمد پایداری ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: به دلیل نبود منابع پایدار شهرداری چاره ای جز شهرفروشی ندارد، بنابراین اتفاقات ناگواری که درحال حاضر درشهرها درحوزه مدیریت شهری رخ می دهد ناشی از نبود همین منابع پایداراست؛ ازاین رو باید به هرنحوی از تراکم فروشی جلوگیری کرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه با ایجاد درآمد پایدارشهرداری ها تحولی عظیم درقانون شهرداری ها به وجود می آید، تصریح کرد: چندین منبع برای درآمد پایدارشهری درنظرگرفته شده است، به طوری که در اخذ مالیات به شهرداری ها اجازه داده شده از برخی نهادها شهرداری ها به طورمستقیم مالیات دریافت کنند؛ به عنوان مثال کارگاه ها و مغازه های کوچک شامل این بحث می شود.

ابوترابی با تاکید براینکه شهرداری ها درحال حاضر اختیارات محدودی دارند، گفت: شهرداری مانند یک موجود زنده است که باید به آن همه نوع رسیدگی کرد، مسائلی مانند آب، برق، گار، فاضلاب و حتی ساختمان سازی مدارس و نوع چیدمان مبلمان شهری برای معلولان باید به شهرداری ها واگذار شود؛ اما درحال حاضر شهرداری ها هیچ اختیارعملی درحوزه شهری ندارند.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور، با انتقاد از ناهماهنگی میان دستگاه های مختلف درشهرسازی، افزود: این ناهماهنگی هزینه سنگینی را بردوش شهر می گذارد، بنابراین برای جلوگیری از این ناهماهنگی اختیارات شهردارباید افزایش پیدا کند؛ به طوری که 21 دستگاه زیرنظر شهرداری ها باید قرارگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet