ایام محرم 1398
1396/09/16 14:43:37
سرویس اقتصادی
رضایی با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون عمران تشریح کرد:

٣ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده کرمان آسیب دیده/ مجلس با قاطعیت به دنبال تحقیق و تفحص از مسکن مهر است/ ابهام در هزینه‌کرد تسهیلات 45هزارمیلیاردی

رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد حدود ٣ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده کرمان آسیب دیده است.
٣ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده کرمان آسیب دیده/ مجلس با قاطعیت به دنبال تحقیق و تفحص از مسکن مهر است/ ابهام در هزینه‌کرد تسهیلات 45هزارمیلیاردی رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد حدود ٣ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده کرمان آسیب دیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105018433911.jpg ٣,هزار,واحد,مسکونی,در,مناطق,زلزله‌زده,کرمان,آسیب,دیده/,مجلس,با,قاطعیت,به,دنبال,تحقیق,و,تفحص,از,مسکن,مهر,است/,ابهام,در,هزینه‌کرد,تسهیلات 45هزارمیلیاردی Icana

محمدرضا رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سفر هیاتی از کمیسیون عمران مجلس به کرمان برای بازدید از مناطق زلزله زده گفت: حدود ۳ هزار واحد مسکونی در زلزله اخیر کرمان آسیب دیده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین واحدهای آسیب دیده در زلزله اخیر کرمان واحدهایی بوده اند که از سوی بنیاد مسکن، بازسازی و مقاوم سازی نشده بودند، افزود: بیشترین تخریب ها در واحدهای قدیمی ساز دیده می شود اما با این حال عملیات امدادرسانی به خوبی انجام می‌شود.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه منطقه ای که زلزله در آن رخ داده بر روی گسل قرار دارد، تصریح کرد: در سال های قبل به ویژه سال های ٨١ و ٨٢ هم سابقه وقوع زلزله در این منطقه بوده است از این رو احتمال وقوع دوباره زلزله با توجه به گسل طبیعی است.

انتقاد از عدم مقاوم سازی ساختمان ها

وی ادامه داد: متاسفانه با توجه به اینکه این منطقه بر روی گسل قرار دارد اما بیش از ۵٠ درصد واحدهای مسکونی مقاوم سازی نشده اند.

رضایی با تاکید بر ضرورت مقاوم سازی ساختمان ها، گفت: در حال حاضر بنیاد مسکن مشغول آورابرداری است از این رو باید ساخت و سازهای ایمن شروع شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در حال حاضر پس از آوار برداری و امدادرسانی اشتغال زلزله زدگان مهم است، تصریح کرد: در زلزله اخیر بسیاری از معدن کاران منطقه بیکار شده اند که مسئولان باید برای بازگشت به کار زلزله زدگان هر چه سریع تر اقدامی کنند.

وی از تهیه گزارشی از زلزله اخیر کرمان در کمیسیون عمران مجلس خبر داد و گفت: برای تسریع در بازگشت مردم به وضعیت قبل از زلزله تمام تلاش خود را انجام میدهیم.

شفاف سازی منابع محور اولیه تفحص از مسکن مهر

رئیس کمیسیون عمران مجلس دهم با اشاره به تحقیق و تفحص از مسکن مهر، گفت: هرچند طرح تحقیق و تفحص از مسکن مهر پس از زلزله کرمانشاه کلید خورد اما مدت ها قبل و حتی در مجلس قبل نیز پیگیر این موضوع بوده ایم.

وی با بیان اینکه در گذشته عامل اصلی تفحص از مسکن مهر شفاف سازی محل هزینه کرد منابع بوده است، تصریح کرد: معلوم نبودن محل هزینه کرد تسهیلات  45 هزار میلیاردی این پروژه از محورهای تفحص از این طرح در ماه های قبل بوده است.

رضایی با تاکید بر اینکه در تفحص از مسکن مهر هیچ نگاه سیاسی و جناحی به موضوع نخواهیم داشت، گفت: حتی در برهه ای کمیسیون عمران در توافقی با وزارت راه و شهرسازی و کمیته امداد امام خمینی (ره) خواهان واگذاری واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به مددجویان بوده از این رو اگر در کیفیت این سازه ها تردیدی وجود داشته باشد این واگذاری نیز به صلاح نیست از این رو باید این تردیدها در خلال این تفحص برطرف شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر شاید در جانمایی ها یا برخی سازه ها از نظر کیفیت ضعف هایی دیده شود اما نباید کل طرح را زیر سوال ببریم زیر این خلاف انصاف است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: در روند تحقیق و تفحص از مسکن مهر عملکرد دستگاه های شهرسازی دولت احمدی نژاد و همچنین دولت فعلی رصد و ارزیابی خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دعوت از مسئولان مربوط در موضوع مسکن مهر برای جمع بندی طرح تفحص از این طرح در دستور کار کمیسیون عمران مجلس قرار دارد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet