هفته دفاع مقدس
1396/09/17 13:35:04
سرویس اجتماعی
خضری:

وزارتخانه موقعیت‌های اضطراری تشکیل شود/سازمان مدیریت بحران عملکرد قابل دفاعی ندارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران عملکرد قابل دفاعی ندارد، گفت: برای مدیریت بحران باید وزارتخانه موقعیت های اضطراری تشکیل شود.
وزارتخانه موقعیت‌های اضطراری تشکیل شود/سازمان مدیریت بحران عملکرد قابل دفاعی ندارد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران عملکرد قابل دفاعی ندارد، گفت: برای مدیریت بحران باید وزارتخانه موقعیت های اضطراری تشکیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201706101071938473.jpg وزارتخانه,موقعیت‌های,اضطراری,تشکیل,شود/سازمان,مدیریت,بحران,عملکرد,قابل,دفاعی,ندارد Icana

رسول خضری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عملکرد جمعیت هلال احمر دربحران ها،گفت: هلال احمر سازمانی مردم نهاد است، با توجه به اینکه هلال احمر از ظرفیت بی بدیل درسطح جهانی و منطقه ای برخوردار است؛ می توان انتظار بیشتری برای خدمات رسانی به مردم در زمان بحران از سوی جمعیت هلال احمر را داشت.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه هلال احمر اولین گروه و تیمی است که به صحنه حادثه وارد می شود، افزود: همچنین هلال احمر آخرین گروهی است که از محل وقوع بحران خارج می شود، بنابراین باید تجهیزات مورد نیاز برای هلال احمر را تقویت کرد؛ اما نکته مهم این است که شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران را وزارت کشور برعهده دارد.

وی با تاکید براینکه سازمان مدیریت بحران کشور خود بحران زده است، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر به وظایف خود به خوبی عمل می کند، مردم کمک های خود را به این نهاد ارایه می کنند؛ اما مدیریت بحران کشوراست که خود دارای مشکلات بسیاری بوده و دراین خصوص وظیفه اصلی در امدادرسانی ها و مدیریت بحران برعهده این سازمان است.

خضری با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران به چنین شکلی درکشورهای دیگر وجود ندارد، گفت: برای این بخش وزارتخانه موقعیت های اضطراری وجود دارد، به عنوان مثال درکشور روسیه بعد از رییس جمهورشخص دوم درکشور وزیرموقعیت های اضطراری است؛ زیرا این وزارتخانه باید بر وزارتخانه دیگر اشراف داشته باشد؛ چون اقدامی فرابخشی، درون بخشی، فراسازمانی و درون سازمانی است، درحال حاضر وزیرکشور رییس ستاد مدیریت بحران است و وی نمی تواند چندین وظیفه را باهم انجام دهد.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با اشاره به اینکه باید وزارتخانه مدیریت بحران درکشور ایجاد شود، افزود: یک وزارتخانه نظام مند و توانمند برای برون رفت از مشکلات ایجاد شود، به طورحتم هلال احمر یکی از شاخه های مدیریت بحران درکشور بوده ومسئول مستقیم نیست؛ بنابراین دراین شرایط پیگیری تحقیق و تفحص از هلال احمر ضرورتی ندارد، باید این نهاد را کمک و تقویت کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان انیکه سازمان مدیریت بحران باید مورد مواخذه و سوال قرارگیرد، تصریح کرد: نمی توان با یک سازمان بحران را درکشور مدیریت کرد، درتمام دنیا وزارتخانه مقتدرو قدرتمند که توان هماهنگی و مدیریت فرابخشی و درون بخشی را داشته باشد، اما سازمان مدیریت بحران درحال حاضر عملکرد قابل دفاعی ندارد./

پایان پیام                                                  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet