هدر موبایل
1396/09/16 21:26:50
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نصرالله:

اقدام ترامپ تیر خلاص به مذاکرات صلح بود/ قدس پایتخت ابدی دولت فلسطین است

دبیرکل حزب الله لبنان در واکنش به اعلام قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا، گفت که این اقدام آمریکا خطری است که باید همه را به قبول مسئولیت خود و تحرک برای نجات قدس وادارد.
اقدام ترامپ تیر خلاص به مذاکرات صلح بود/ قدس پایتخت ابدی دولت فلسطین است دبیرکل حزب الله لبنان در واکنش به اعلام قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا، گفت که این اقدام آمریکا خطری است که باید همه را به قبول مسئولیت خود و تحرک برای نجات قدس وادارد. https://cdn.icana.ir/d/019/76274.jpg اقدام,ترامپ,تیر,خلاص,به,مذاکرات,صلح,بود/,قدس,پایتخت,ابدی,دولت,فلسطین,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از شبکه المنار، در این سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان از کوتاهی برخی کشورهای عربی در این زمینه انتقاد کرد و گفت: در چند روز آینده از برخی کشورهای عربی خواهیم شنید که تلاش می‌کنند از خطرات این اقدام غیر قانونی آمریکا بکاهند و خواهند گفت که چنین اقدامی چندان جدی نیست، در حالی که ما با یک "بیانیه بالفور" دیگر روبه‌رو هستیم.

او گفت: برای آمریکا هیچ هم‌پیمانی ارزشمندتر از اسرائیل وجود ندارد. ارزش همپیمانان عرب و مسلمان آمریکا برای ترامپ چیست؟ در واقع هیچ. آمریکا جز برای اسرائیل و منافع این رژیم برای هیچ چیز دیگری ارزش قائل نیست.

سید حسن نصرالله در سخنرانی امشب خود گفت: ما احساس می کنیم 100 سال پس از صدور بیانیه بالفور شب گذشته دومین نسخه از آن صادر شد.

وی تاکید کرد، پیامدهای منفی تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی همه را در بر می گیرد و «همگی باید به وظیفه خود در برابر تصمیم رئیس جمهور آمریکا عمل کنیم چون این تصمیم بسیار خطرناک است».

نصرالله هدف از اقدام ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را هموار کردن راه کوچ اجباری فلسطینیان  دانست، وی تصریح کرد: پس از تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، این رژیم سیطره کامل خود را بر قدس می افکند.

وی افزود: با این اقدام ترامپ مقدسات مسلمانان و مسیحیان در معرض خطر جدی قرار می گیرد، خطر بزرگتر متوجه مسجد الاقصی است.

نصرالله در ادامه گفت: آنچه را که اسرائیلی طی ده ها می خواستند، ترامپ در لحظه‌ای برای آنها انجام داد و این خطر جدی است، ترامپ در حقیقت تیر خلاص را به مذاکرات نشانه رفت، پس از خروج قلب فلسطین و هویت اصلی آن یعنی قدس چیزی از  فلسطین باقی نخواهد ماند.

به گزارش شبکه العالم، نصرالله در این سخنرانی اشاره کرد سکوت در مقابل تصمیم ترامپ بسیار خطرناک است و منجر می شود آمریکا به خود اجازه هر کاری در جهان عرب را بدهد.

نصرالله افزود: چیزی که ما روز گذشته شاهد آن بودیم این بود که برای اسرائیل به همه کشورهای جهان توهین شد، دیروز صدها میلیون مسلمان پس از بخشیدن شهر مقدسشان به رژیم صهیونیستی احساس حقارت کردند.

نصرالله آمریکا را کشوری دانست که به قطعنامه های بین المللی احترام نمی گذارد و معاهدات بین المللی را نادیده می گیرد.

وی تصریح کرد: ما مقابل تجاوز شکار آمریکا به قدس، مردم آن، اماکن مقدس و هویت فرهنگی آن قرار داریم، باید این اقدام آمریکا با اعتراض و محکومیت شدید و اعلام حمایت مسلمانان از مردم فلسطین پاسخ داده شود.

دبیرکل مقامت اسلامی لبنان با بیان اینکه، باید این مهم که قدس پایتخت ابدی دولت فلسطین است تاکید و با یهودی سازی آن مخالفت شود، افزود: ضروری است که همه اعتراض ها در سراسر جهان و از طریق شبکه های اجتماعی به گوش آمریکا برسد.

وی با تاکید بر اینکه باید برای پیروزی قدس اعتراض ها و اعتصاب ها ادامه یابد، افزود: باید سفرای آمریکا در همه سرزمین های عربی و اسلامی فراخوانده و برای فشار بر آمریکا مبنی بر عقب نشینی از تصمیمش علیه قدس اقداماتی اتخاذ و تدابیری اندیشه شود.

نصرالله در ادامه تصریح کرد: برهمگان باید اثبات شود که اقدام آمریکا همسو با منافع اسرائیل و خلاف روند صلح است.

دبیرکل حزب الله،اخراج سفرای آمریکا، تعطیلی سفارتخانه های این کشور و توقف روند عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل را هرچه سریعتر خواستارشد.

وی خاطرنشان کرد: صدور قطعنامه های الزام آور از سوی کشورهای عربی و اسلامی بمنی بر اعلام قدس به عنوان پایتخت ابدی فلسطین و غیر قابل مذاکره بودن این موضوع باید عملی شود و در انتفاضه جدید ملت فلسطین در کنار آنها ایستاد.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: ما از جهان اسلام می خواهیم که جنگ و درگیری های داخلی در یمن، لیبی و سوریه را متوقف کنند و به دنبال راه حل هایی برای خروج از این مشکلات باشند.  

نصرالله تاکید کرد: ما از همه مسلمانان می خواهیم که در روز دوشنبه در اعتزاض به تصمیم ظالمانه آمریکا و در همبستگی با قدس شریف تظاهرات کنند چرا که مردم فلسطین در  خانه خود در خط نخست نبرد ایستاده‌اند و واجب است در کنار آنها بایستیم.

دبیرکل مقاومت لبنان در پایان به ملت فلسطین به خصوص کسانی که در اعتراض به تصمیم خصمانه رئیس جمهور آمریکا علیه قدس شریف به خیابان ها و میادین آمدند تبریک و تهنیت گفت.

اقدام رئیس جمهوری آمریکا، برای شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی با موجی از نارضایتی و مخالفت روبرو شده است، رهبران کشورهای جهان اسلام و جامعه بین المللی به این تصمیم انتقاد کرده‌اند.

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet