هفته دفاع مقدس
1396/09/17 17:04:43
سرویس فرهنگی
نادری:

عدم مدیریت به‌موقع و صحیح باعث ایجاد بازار سیاه در تورهای جام‌جهانی نشود/ هر ایرانی سفیری برای فرهنگ کشور است

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی با تاکید بر ضرورت نظارت دستگاه‌های ذی‌ربط در تورهای جام‌جهانی، اعلام کرد: نباید عدم مدیریت به‌موقع و صحیح باعث ایجاد بازار سیاه شود.
عدم مدیریت به‌موقع و صحیح باعث ایجاد بازار سیاه در تورهای جام‌جهانی نشود/ هر ایرانی سفیری برای فرهنگ کشور است نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی با تاکید بر ضرورت نظارت دستگاه‌های ذی‌ربط در تورهای جام‌جهانی، اعلام کرد: نباید عدم مدیریت به‌موقع و صحیح باعث ایجاد بازار سیاه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608108536604023.jpg عدم,مدیریت,به‌موقع,و,صحیح,باعث,ایجاد,بازار,سیاه,در,تورهای,جام‌جهانی,نشود/,هر,ایرانی,سفیری,برای,فرهنگ,کشور,است Icana

شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تورهای جام‌جهانی فرصتی برای معرفی ایران، فرهنگ و آثار باستانی آن به جهانیان است، گفت: هر فردی که برای حمایت از تیم ملی به روسیه سفر می‌کند نماینده جمهوری اسلامی ایران است؛ در نتیجه با رفتار خود فرهنگ و آداب و رسوم کشور را به نمایش می‌گذارد و موجب جذب گردشگر خارجی شود.

نماینده مردم  پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم نظارت بر مسافران روسیه از سوی دستگاه‌های دولتی، اظهار کرد: کسانی باید فرستاده شوند که فرهنگ اسلامی_ ایرانی را به نمایش گذارند و مردم جهان را برای سفر به ایران جذب کنند؛ ضمن آنکه سازمان گردشگری باید با نظارت بر آژانس‌های توریستی این موضوع را به درستی مدیریت کند.

وی با انتقاد از عملکرد میراث فرهنگی و گردشگری در خصوص جذب توریست، گفت: اگر چه در این سازمان سعی شده با تغییر افراد و رؤسا اتفاقات مثبتی رخ دهد اما نتایج به‌دست آمده موفقیت‌آمیز نیست؛ باید اقدامات به گونه‌ای باشد که به جای  خروج ارز با جذب توریست برای کشور درآمدزایی به وجود آید.

این نماینده مجلس با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی در تورهای ویژه جام‌جهانی، تاکید کرد: اگر مدیریت به درستی در این زمینه صورت نگیرد دلالان با ایجاد بازار سیاه سعی می‌کنند نرخ تورهای جام‌جهانی را افزایش دهند بنابراین بایستی با تشکیل ستاد و گره‌هایی در این زمینه از ورود افراد سودجو به آن جلوگیری شود.

نادری با بیان اینکه برنامه‌ریزی جهت تورهای جام‌جهانی باید خیلی پیش‌تر از اینها آغاز می‌شد، گفت: رفاه مسافرانی که به روسیه سفر می‌کنند بسیار مهم است چرا که این افراد برای تشویق تیم ملی رفته‌اند بنابراین باید با برنامه‌ریزی‌های درست و به موقع آسایش این عزیزان فراهم شود از سوی دیگر تیم ملی نیز به تشویق نیاز دارد.

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی با بیان اینکه رایزن‌های فرهنگی کشور باید در زمینه سفر ایرانیان به روسیه برای جام‌جهانی نظارت کند، بیان کرد: وزارت امور خارجه نقش بسیار مهمی در این زمینه دارد هم‌چنین باید تمام نهادها و سازمان‌های مرتبط دیگر نیز به این موضوع کمک کنند البته وزارت ورزش و جوانان می تواند اقدامات خوبی در این زمینه انجام دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet