هدر موبایل
1396/09/17 12:27:03
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جمالی نوبندگانی:

امیدی به سازمان‌های بین‌المللی و دولت‌های عربی برای موضع‌گیری در قبال انتقال پایتخت اسرائیل به قدس نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه امیدی به کشورها و سازمان‌های بین‌المللی و دولت‌های عربی برای موضع‌گیری در قبال انتقال پایتخت اسرائیل به قدس نیست، گفت که ایران به عنوان محور مبارزه مردمی دست برتر را در منطقه دارد.
امیدی به سازمان‌های بین‌المللی و دولت‌های عربی برای موضع‌گیری در قبال انتقال پایتخت اسرائیل به قدس نیست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه امیدی به کشورها و سازمان‌های بین‌المللی و دولت‌های عربی برای موضع‌گیری در قبال انتقال پایتخت اسرائیل به قدس نیست، گفت که ایران به عنوان محور مبارزه مردمی دست برتر را در منطقه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103725676107.jpg امیدی,به,سازمان‌های,بین‌المللی,و,دولت‌های,عربی,برای,موضع‌گیری,در,قبال,انتقال,پایتخت,اسرائیل,به,قدس,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدجواد جمالی نوبندگانی اظهار کرد: من معتقدم یکی از کارهایی که آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در طول زمان انجام دادند حساسیت‌زدایی از موضوع فلسطین بین رهبران کشورهای عربی بود و دیگر اینکه اینها را پای میز مذاکره نشاند تا جایی که حتی به نوعی برخی از آنها به آرمان‌های فلسطین خیانت کردند.

وی افزود: اتحادیه عرب که برای حمایت از آرمان‌های فلسطین تشکیل شده بود به ابزار تشتت و تفرقی تبدیل شده که هیچگونه خاصیتی ندارد و حتی برخی گروه‌های مبارز فلسطینی در موضوع سوریه با داعش همراهی کرده‌اند. از طرفی رژیم‌هایی مثل مصر به کمپ‌دیوید رفتند، اردن بعدا به آنها پیوست و سوریه هم که تخریبش کردند و تا سال‌های سال فقط باید به بازسازی خود بپردازد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما امیدی به کشورها، سازمان‌ها، سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا نداریم،چرا که اینها چشم‌یشان را بر یهودی‌سازی قدس و شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی و ترور رهبران فلسطینی بستند و حتی در این مسیر کمک کردند.

جمالی ادامه داد: در حال حاضر به جای مقاومت دولت‌ها، نیازمند محور مبارزه مردمی هستیم که در بحث مبارزه با داعش ایجاد شد و امید ما به آن است. جمهوری اسلامی ایران هم به عنوان محور مبارزه دست برتر را دارد و باید ضرب شصتی که داعش و هم‌پیمانانش دریافت کرده‌اند را این بار به رژیم صهیونیستی نشان دهیم.

وی خاطرنشان کرد: فرعون زمان به قول مقام معظم رهبری که آمریکاست ان شاءالله منتظر ایجاد رودی خروشان باشد که توسط مقاومت مردمی ایجاد شده و در آن غرق خواهد شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دولت‌های عربی در شرایط فعلی دست‌نشاندگان آمریکا هستند، گفت: اینها نمایندگان مردم نیستند و آمریکا و صهیونیست‌ها شرایط جهان اسلام را به گونه‌ای چیده‌اند که کشور متمولی مثل سعودی در کنار مردم قرار نگیرد و همراه اسرائیل باشد.

به گزارش ایسنا،جمالی همچنین گفت: آیا ملک عبدالله اردنی با سابقه کشتار سپتامبر سیاه که پدرش علیه فلسطینیها در اردن راه انداخت، کنار اسرائیل خواهد بود یا فلسطین؟ آیا رژیم مصر که خودش در محاصره غزه نقش دارد می‌تواند کنار فلسطینی‌ها قرار گیرد؟ آیا جنبش حماسی که از دیدگاه اخوان‌المسلمین مصر و با پول قطر و سایر کشورها تغذیه می شود یا بحرین و امارات می‌توانند با رژیم صهیونیستی مبارزه کنند؟ سوریه هم که درگیر مسائل داخلی خود است بنابراین ما هیچ امیدی به سران کشورهای عربی نداریم و باید تکیه‌مان به مردم باشد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet