هدر موبایل
1386/07/29 15:12:00
سرویس سیاسی

دیدار رییس کمیته روابط خارجی مجلس سودان با رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی

عثمان خالد معنوی، رییس کمیته روابط خارجی مجلس سودان که در راس هیاتی از اعضاء این کمیسیون به تهران سفر کرده است، پیش از ظهر روز یک‌شنبه با حضور در مجلس شورای اسلامی با رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این دیدار علاءالدین بروجردی تبادل رفت و آمدها میان مقامات بلندپایه و ارشد ایران و سودان را نشانه پیوند نزدیک و علائق مشترک دو کشور با وجود فاصله جغرافیایی دانست و اظهار امیدواری کرد که این پیوندها در کلیه ابعاد مورد مد نظر دو طرف روز به روز تحکیم یافته و تقویت شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم‌چنین با اشاره به ضرورت توجه کشورهای اسلامی به استراتژی قرآنی "چنگ زدن به ریسمان الهی" و لزوم وحدت و اتحاد میان امت اسلامی، آن را یگانه‌ راه نیل به اقتدار و عزت اسلامی در جهان امروز برشمرد.

بروجردی در ادامه ضمن اعلام حمایت قاطع از تمامیت ارضی سوادن، ایجاد تفرقه و جنگ داخلی را توطئه دشمنان اسلام برای مقابله با امت اسلامی توصیف کرد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان از حمایت‌های سودان نسبت به فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در مجامع و محافل بین‌المللی قدردانی کرد.

در ادامه این دیدار عثمان خالد معنوی، رییس کمیته روابط خارجی مجلس سودان نیز با قدردانی از میهمان نوازی گرم مجلس شورای اسلامی، جمهوری اسلامی ایران را دارای جایگاهی رفیع در میان دولت و ملت سودان دانست و با اشاره به افق‌های روشن همکاری‌های دو کشور، انجام سفرهای متعدد مقامات عالی‌رتبه ایران و سودان را دارای تاثیرات عمیق و تعیین کننده در مناسبات دو کشور ارزیابی کرد.

رییس کمیته روابط خارجی مجلس سودان هم‌چنین فشارهای دولت آمریکا بر کشورهای مستقل جهان از جمله ایران و سودان به بهانه مسئله هسته‌ای و دارفور را تنها سنگ‌اندازی و ایجاد مانع برای دست نیافتن این کشورها به توسعه و پیشرفت توصیف کرد.

عثمان خالد معنوی هم‌چنین توطئه‌های گوناگون از سوی دنیای غرب بر ضد سودان را به دلیل توانمندی‌های بالقوه‌ این کشور در رساندن پیام تمدن و رسالت اسلامی به کشورها آفریقایی عنوان کرد.

رییس کمیته روابط خارجی مجلس سودان در پایان از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از کشور متبوعش در محافل جهانی قدردانی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet