هدر موبایل
1396/09/17 13:13:51
سرویس دیگر رسانه‌ها_

نشست تروئیکای بین‌المجالس کشورهای اسلامی 28 آذرماه برگزار می‌شود

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از نشست تروئیکای بین‌المجالس کشورهای اسلامی در ۲۸ آذرماه امسال در تهران خبرداد.
نشست تروئیکای بین‌المجالس کشورهای اسلامی 28 آذرماه برگزار می‌شود عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از نشست تروئیکای بین‌المجالس کشورهای اسلامی در ۲۸ آذرماه امسال در تهران خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711109211987205.jpg نشست,تروئیکای,بین‌المجالس,کشورهای,اسلامی,28,آذرماه,برگزار,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ کاظم جلالی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ضمن محکومیت اقدام اخیر ترامپ مبنی بر ادعای پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی اظهار داشت: درباره موضع ایران در قبال این موضوع باید بگویم ما در ماه آینده (دی ماه سال جاری) نشست بین‌المجالس اسلامی را در تهران برگزار خواهیم کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: طبیعی است که با توجه به فضای جدید بوجود آمده، شعار این اجلاس هم شعار قدس و آزادی قدس خواهد بود که روسای مجالس کشورهای اسلامی در آن شرکت خواهند کرد.

جلالی ادامه داد: البته قبل از آن هم طی 10روز آینده ما تروئیکا بین‌المجالس اسلامی که متشکل از سه کشور مالی، ایران و عراق است به همراه کمیته فلسطین اتحادیه بین‌المجالس اسلامی را در ایران برگزار می‌کنیم.

«بنابراین نشست تروئیکای بین‌المجالس اسلامی سه‌شنبه 28 آذر ماه 96 متشکل از روسای مجالس کشورهای جمهوری اسلامی،‌ مالی و عراق و همچنین اعضای کمیته فلسطین در تهران و به میزبانی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی تشکیل خواهد شد.»

وی افزود: این مقدمه‌ای است برای اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی که در دی ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: بنابراین ما در آخر آذر و اوایل دی ماه سال جاری دو جلسه مهم را برای این موضوع خواهیم داشت و حتما مجالس کشورهای اسلامی در این خصوص (اقدام اخیر ترامپ)‌ اقدامات لازم را انجام خواهند داد بویژه که از یک ماه دیگر ریاست اتحادیه بین‌المجالس اسلامی به ایران منتقل خواهد شد، طبیعی است که ما این فرصت را خواهیم داشت که با استفاده از فرصت ریاست اتحادیه هماهنگی‌ها را در حوزه پارلمانی کشورهای اسلامی هم انجام دهیم.

به گزارش فارس،جلالی ادامه داد: البته مجلس شورای اسلامی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و همه نمایندگان مجلس در این خصوص به وظایف خود عمل خواهند کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet