هدر موبایل
1396/09/17 15:38:41
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مازنی:

دانشجویان منتقد و همسو بنا را بر تعامل بگذارند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دانشجویان منتقد و همسو بنا را بر تعامل و گفت‌وگو با یکدیگر بگذارند شرایط سیاسی و اجتماعی کشور شاهد تحولات خوبی خواهد بود.
دانشجویان منتقد و همسو بنا را بر تعامل بگذارند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دانشجویان منتقد و همسو بنا را بر تعامل و گفت‌وگو با یکدیگر بگذارند شرایط سیاسی و اجتماعی کشور شاهد تحولات خوبی خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105590201279.jpg دانشجویان,منتقد,و,همسو,بنا,را,بر,تعامل,بگذارند Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ احمد مازنی با گرامیداشت شانزده آذر روز دانشجو، اظهار کرد: مسئولان کشور باید تکلیف خود را روشن کنند که دانشجوی منتقد می‌خواهند یا دانشجوی سر به زیر.

نماینده مردم تهران ادامه داد: اگر مسئولان کشور خواهان دانشجوی سر به زیر شدند، اگرچه بخشی از آنان سرگرم درس خواندن می‌شوند اما باید بدانند که بخش بزرگ‌تری از آنان به سمت انفعال و پوچ‌گرایی منحرف می‌شوند در نتیجه هم محیط سیاسی و هم محیط علمی کشور در آینده تحت تاثیر فضای منفی قرار خواهد گرفت. البته به عقیده بنده بهتر است مسئولان نظام دانشجوی منتقد را مورد حمایت قرار دهند تا کوشش، خلاقیت، نوآوری و نظم را به ارمغان بیاورند.

مازنی ادامه داد: محیط دانشگاه و محیط‌های سازمانی، اداری و پادگانی از نظر رعایت سلسله مراتب سازمانی و دستور، متفاوت است. در فضای دانشگاهی رابطه استاد و دانشجو و مباحث علمی باید به این سمت برود که نظام آموزش عالی شاهد فضای باز سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بیش از شرایط فعلی شود به نحوی که مسائل اساسی کشور در محیط‌های دانشگاهی به چالش کشیده شود، بدین ترتیب خصیصه ریسک‌پذیری و خصیصه شور و نشاط دانشجویی با همراهی و کمک یکدیگر آسیب‌ها و مشکلات را شناسایی و در جهت رفع آنها اقدام موثر خواهند کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس ابراز تاسف کرد: متاسفانه چنین دیدگاهی در حال حاضر به دانشجو و دانشگاه یا وجود ندارد یا بسیار محدود است.

این عضو فراکسیون روحانیون مجلس خطاب به دانشجویان منتقد کشور پیشنهاد داد: در تعامل با انجمن‌های اسلامی، جامعه اسلامی، بسیج دانشجویی و حتی سایر تشکل‌های دانشجویی در بستر دانشگاه به گفت‌وگو با یکدیگر بپردازید تا محیط دانشگاه به کانون گفت‌وگو و تبادل اندیشه‌ها مبدل شود.

به گزارش ایسنا،مازنی درعین حال یادآورشد: رقابت‌های درون تشکل‌های دانشجویی در حال حاضر نوعا، بیرون از دانشگاه هدایت می‌شود. این تشکل‌ها نوعا تشکل‌های همسویی هستند که رونق و خاصیت را از محیط‌های سیاسی دانشجویی برده‌اند./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet