ایام محرم 1398
1396/09/17 15:49:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
امینی فرد:

جنبش‌های دانشجویی نیاز به فضایی کاملا آزاد دارند

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که شرایط و فضای دانشگاه نسبت به قبل از سال ۹۲ بهتر شده است، گفت: جنبش های دانشجویی باید مقید به قانون باشند و فراتر از قانون چیزی را مطالبه نکنند.
جنبش‌های دانشجویی نیاز به فضایی کاملا آزاد دارند نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که شرایط و فضای دانشگاه نسبت به قبل از سال 92 بهتر شده است، گفت: جنبش های دانشجویی باید مقید به قانون باشند و فراتر از قانون چیزی را مطالبه نکنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106223908632.jpg جنبش‌های,دانشجویی,نیاز,به,فضایی,کاملا,آزاد,دارند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد نعیم امینی فرد با بیان این که دانشگاه از دیرباز محل تضارب آراء بوده است، گفت: جنبش‌های دانشجویی به لحاظ ماهیت آرمان‌گرایی نیاز به فضایی کاملا آزاد دارند، البته کنش های سیاسی دانشجویان نباید در حدی باشد که دانشجویان از سیاست، نقد و تضارب آراء پشیمان شوند.

وی افزود: جنبش دانشجویی در ایران چه قبل و چه بد از انقلاب اسلامی صبغه طولانی دارد و می‌طلبد که با توجه به تاثیرات جنبش دانشجویی بر حرکت‌های گروه‌های مرجع از درون هم نقدی بر جنبش دانشجویی داشته باشیم.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد:  در حال حاضر شرایط نسبت به قبل از سال ۹۲ متفاوت شده و فضای دانشگاه فضای مناسب‌تری  است و تشکل‌های دانشجویی می‌توانند افکار و عقایدشان را بیان کنند.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس همچنین بیان کرد:  رئیس جمهور در سال ۹۲ و ۹۶  چنان دامنه مطالبات مردم و جنبش دانشجویی را رادیکالیزه کرد که در حال حاضر به نظر می‌رسد وزارت علوم توانایی همراهی با این مطالبات تشدید یافته را ندارد.

امینی فرد در ادامه گفت: حداقل انتظار این است رئیس جمهور  در رابطه با طرح مطالباتی که از طرف خود ایشان انجام گرفته و در حوزه وزارت علوم هم مسئولیت مستقیم دارد به نحوی قانون‌مندانه رفتار کند و به تعهدات خود در زمان مبارزات انتخاباتی عمل کند، از کسی نمی‌شود انتظار داشت دولت باید این فضا را آماده کند.  

وی اظهار کرد: در هر نظام سیاسی باید خط قرمزها که همان قانون است رعایت شود، البته جنبش های دانشجویی هم باید مقید به قانون بوده و فراتر از قانون چیزی را مطالبه نکنند.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس در پایان یادآور شد: حرکت رئیس جمهور برای برگزاری مراسم ۱۶ آذر -روز دانشجو- که امسال در دانشگاه سیستان و بلوچستان و غیر از تهران بود حرکت مثبتی از طرف دولت و شخص رئیس جمهور است.

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet