هدر موبایل
1388/05/09 15:52:00
سرویس بین الملل
اولویت های کابینه دهم

سبحانی نیا: موضع هسته ای بدون امتیاز دهی دنبال شود

**نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، تلاش برای تقویت همگرایی منطقه ای و استفاده از ظرفیت هایی همچون سازمان کنفرانس اسلامی و مجالس کشورهای اسلامی را از جمله اولویت های دولت دهم در عرصه بین الملل ذکر کرد.

حسین سبحانی نیا در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، مشی بین المللی دولت نهم را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: حضور فعال و تاثیر گذار در معادلات بین المللی و استفاده از فرصتها در مجامع جهانی از جمله نقاط قوت عملکرد دولت نهم درحوزه سیاست خارجی است.

نماینده نیشابور، تبیین مواضع اصولی انقلاب در جهان ، توسعه روابط همه جانبه با کشورهای مختلف،دفاع شایسته ازحقوق ملت ایران خصوصا در بحث هسته ای  را از دیگر نکات مثبت فعالیت دولت دانست و تصریح کرد: روشن است که دولت دهم با پشتوانه 24 میلیونی  باید با اقتدار بیشتری در همین جهت  حرکت کند .

وی یادآور شد: تلاش برای تقویت همگرایی منطقه ای و توسعه همکاری با کشورهای مسلمان و دیگر کشورها ، استفاده از ظرفیت هایی همچون سازمان کنفرانس اسلامی و مجالس کشورهای اسلامی از جمله اولویت های دولت دهم در عرصه بین الملل است.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: همانطور که تا کنون موضع جمهوری اسلامی ایران در بحث هسته ای موضع محکمی بوده است ، ضرورت دارد این راه بدون امتیازدهی و با تبیین مواضع اصولی ایران برای جهانیان،دنبال شود .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet