هفته دفاع مقدس
1396/09/18 10:39:55
سرویس استان ها
کمالی پور با اشاره به سفر قریب‌الوقوع روحانی به کرمان:

بی‌توجهی مسئولان باعث عقب‌ماندگی جنوب استان کرمان از توسعه شده است/ رئیس‌جمهور از مناطق جنوب استان کرمان بازدید کند

نماینده مردم جیرفت با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به استان کرمان گفت: رئیس جمهور باید مدتی از وقت خود را به رسیدگی به وضعیت مناطق جنوب این استان اختصاص دهد.
بی‌توجهی مسئولان باعث عقب‌ماندگی جنوب استان کرمان از توسعه شده است/ رئیس‌جمهور از مناطق جنوب استان کرمان بازدید کند نماینده مردم جیرفت با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به استان کرمان گفت: رئیس جمهور باید مدتی از وقت خود را به رسیدگی به وضعیت مناطق جنوب این استان اختصاص دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101091213875.jpg بی‌توجهی,مسئولان,باعث,عقب‌ماندگی,جنوب,استان,کرمان,از,توسعه,شده,است/,رئیس‌جمهور,از,مناطق,جنوب,استان,کرمان,بازدید,کند Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به سفری که رئیس جمهور و هیأت دولت به زودی به استان کرمان خواهند داشت، گفت: قرار است رئیس جمهور به زودی در رأس هیأتی از اعضای دولت به استان کرمان سفر کند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: این سفر در حالی صورت می گیرد که رئیس جمهور هیچ برنامه ای برای بازدید از مناطق جنوب کرمان ندارد در حالی که حدود یک سوم جمعیت استان کرمان و میزانی بالغ بر یک میلیون نفر در مناطق جنوب استان کرمان ساکن هستند و انتظاراتی دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه تا کنون هیچ یک از وعده های مسئولان در جنوب کرمان عملی نشده است، ‌ابراز داشت: حذف جنوب استان کرمان و بی مهری نسبت به این منطقه قابل پذیرش نیست و اگر رئیس جمهور در این شهرها حضور پیدا نکند قطعا در روزهای حضور ایشان در استان، فریاد اعتراضی مردم منطقه جنوب کرمان نسبت به این بی توجهی هیأت دولت به گوش خواهد رسید.

کمالی پور در ادامه با ابراز تأسف از عقب ماندگی مناطق جنوب کرمان از توسعه به دلیل بی توجهی مسئولان،‌ اظهار داشت: لازم است در وهله اول به توسعه زیرساخت های جنوب استان کرمان توجه شود که در همین راستا باید به پروژه خط ریل بم، جیرفت، کهنوج به جاسک که قبلا مصوبه و ردیف اعتباری گرفته باید رسیدگی شود که بر اثر سهل انگاری هنوز کلنگ اجرایی آن زده نشده همچنین محصولات کشاورزی دچار سرما زدگی شده و خسارات ناشی از آن پرداخت نشده ضمن اینکه شاهد عدم خرید تضمینی محصولات کشاورزی ازسوی دولت هستیم.

این نماینده مردم ادامه داد: برای فرودگاه جیرفت باید بودجه در نظر گرفته می شد اما این اتفاق صورت نگرفته همچنین مرز هوایی مصوب نشده و به موضوع جاده های جنوب کرمان که تبدیل به قتلگاه شده است، رسیدگی نشده لذا جنوب استان کرمان در هاله ای از مشکلات به سر می برد که مورد توجه مسئولان واقع نمی شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جیرفت حدود 17 اداره کل دارد اما هنوز از بودجه مستقل خاصی برخوردار نیست، خاطرنشان کرد: توقع داریم نگاه ویژه به جنوب استان کرمان شود و رئیس جمهور در سفر به کرمان حداقل 2، 3 ساعت از وقت خود را به این مناطق اختصاص دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet