روز مجلس
1388/05/09 16:19:00
سرویس سیاسی
چهارشنبه هفته آینده

مراسم تحلیف رئیس جمهوربرگزارمی شود

** به گزارش خبرنگار خانه ملت، مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه۱۴مرداد مراسم تحلیف رییس جمهور را در دستورکارخود قرار داده است .

درادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص طرح اصلاح موادی از قانون خدمات وظیفه عمومی مصوب 29/7/1363از دیگر رستور کارهای نمایند گان است.
 
گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص لایحه حمایت از حقوق مصرف کنندگان اعاده شده از شورای نگهبان و گزارش کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی در مورد لایحه تمدید مهلت اجرا تبصره 2 ماده 33 اصلاحی قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتبع کشور مصوب 1386 اعاده شده از شورای نگهبان هم در دستور کار هفته آینده مجلس است.

 همچنین گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص طرح بیمه‌های اجتماعی قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه‌دار (کددار) اعاده شده از شوای نگهبان، گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش که یک فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ 20/6/1387 به تصویب رسیده است از دیگر دستورات کاری نمایندگان در هفته اینده مجلس است.

گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در خصوص طرح اصلاح قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب 1362 وگزارش کمیسیون فرهنگی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص مصطفی کواکبیان از عملکرد سازمان تربیت بدنی کشور، گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از عملکرد نظام بانکی هم در دستور هفته آینده مجلس قرار دارد.

همچنین گزارش کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در خصوص بررسی وضعیت نظام حسابداری و حسابرسی و چگونگی کیفیت نظام بر دستگاههای اجرایی کشور و گزارش شور دوم کیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح ماده 117 تنفیذی قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران موضوع ماده 36 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1383 در دستور کار هفته آینده مجلس قرار دارد. 

نمایندگان مجلس در ادامه به بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص لایحه موافقتنامه تجارت ترجیحی بین جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین و گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص لایحه موافقتنامه دو جانبه در زمینه کمک متقابل اداری در امور گمرکی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری فدرال نیجریه خواهد پرداخت.

گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تاسیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشورکه توسط شورای عالی استان ها ارائه شده است از دیگر دستورات کاری نمایندگان در هفته آتی مجلس است.

 گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح یک فوریتی خدمات به ایثارگران هم در دستور هفته آتی مجلس قرار دارد.
 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet