ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/09/18 15:25:00
سرویس اقتصادی
نادری مطرح کرد:

هرج و مرج در بازارها با بی توجهی به مدیریت بازار ارز/مهار نرخ ارز لازمه ی ثبات بازار است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از عدم یکسان سازی نرخ ارز و روند صعودی قیمت ها در بازار ارز انتقاد کرد.
هرج و مرج در بازارها با بی توجهی به مدیریت بازار ارز/مهار نرخ ارز لازمه ی ثبات بازار است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از عدم یکسان سازی نرخ ارز و روند صعودی قیمت ها در بازار ارز انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109248111365.jpg هرج,و,مرج,در,بازارها,با,بی,توجهی,به,مدیریت,بازار,ارز/مهار,نرخ,ارز,لازمه,ی,ثبات,بازار,است Icana

شهاب نادری در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نقش نوسانات بازار ارز در اقتصاد کشور گفت:در حدود پنج سال گذشته دامنه نوسانات ارز تقریبا طبیعی و قابل قبول بود و این موضوع در ایجاد ثبات نسبی در اقتصاد کشور تاثیر گذار بوده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه به موضوع تقویت پول ملی تصریح کرد:در چند ماه گذشته روند صعودی نرخ ارز آغاز شد و اصطلاحا  قیمت دلار از کانال 4 هزار تومان عبور کرد و متاسفانه این موضوع، بازارهای دیگر را تحت تاثیر قرار داد و حتی به گرانی کاذب برخی اقلام خوراکی منجر شد.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:تجربه بیانگر این است سوداگران بازار ارز برای دست یابی به سودهای نجومی همواره بازار را با اخلال روبرو می کند که نتیجه آن به زیان تولید و مردم است.

سیاست یکسان سازی نرخ ارز باید اجرایی شود

نادری در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:اینکه برخی عنوان می کنند "افزایش نرخ ارز به رشد صادرات منتهی می شود" بنابراین باید شرایط برای رشد قمیت ارز فراهم شود، نکته قابل قبولی نیست، چرا که بخش قابل توجهی از واردات کشور به کالاهای وارداتی و سرمایه ای مربوط می شود.

وی تصریح کرد:دولت باید در سال 97 سیاست یکسان سازی نرخ ارز را عملیاتی کند تا فاصله قیمت ارز مبادله ای و نرخ ارز در بازار آزاد خذف شود.

نادری ادامه داد:بی توجهی به رشد قیمت ارز می تواند نرخ تورم را در کشور صعودی کند که بطور طبیعی معیشت خانوارها را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین باید برای ایجاد تعادل در بازار ارز تدابیری اتخاذ شود تا درآمدهای ارزی پایدار برای کشور ایجاد شود.   

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:منظور از مهار نرخ ارز این نیست که دولت بصورت دستوری بازار را کنترل کند بلکه باید با اتخاذ سیاست های اقتصادی تعادل در بازار ارز ایجاد کند و در این راستا باید با جلوگیری از خام فروشی، شرایط را برای تولید محصولاتی فراهم کند که توانایی رقابت در  بازارهای جهانی را داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet