هدر موبایل
1396/09/18 14:18:19
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی تأکید کرد؛

مطالبه بدهی 40ساله انگلیس به ایران در سفر جانسون به تهران

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت معتقد است در جریان سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران مسئولان باید مطالبات حقوقی چندساله کشورمان را پیگیری کرده و برخی نکات درباره تعاملات دوجانبه را گوشزد کنند.
مطالبه بدهی 40ساله انگلیس به ایران در سفر جانسون به تهران عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت معتقد است در جریان سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران مسئولان باید مطالبات حقوقی چندساله کشورمان را پیگیری کرده و برخی نکات درباره تعاملات دوجانبه را گوشزد کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100842571947.jpg مطالبه,بدهی,40ساله,انگلیس,به,ایران,در,سفر,جانسون,به,تهران Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به سفر وزیر خارجه انگلیس به کشورمان گفت: قطعا در جریان این سفر مسئولان کشورمان به اجرای واقعی برجام و تعهدات انگلستان در این زمینه تأکید خواهند کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: مورد مهم دیگر که باید در این سفر به وزیر خارجه انگلیس به عنوان نماینده این کشور تأکید شود بحث عدم دخالت در امور داخلی ایران به خصوص به بهانه های حقوق بشری و این قبیل مسائل است.

وی ادامه داد: لازم است انگلستان فشار کافی به آمریکا به عنوان نزدیکترین متحد اروپایی این کشور،‌وارد کند چرا که برجام معاهده ای چند جانبه و بین المللی بوده و یک جانبه نیست همچنین انگلیس باید برای شرکت های انگلیسی و بانک ها شرایطی ایجاد کند که ارتباطات اقتصادی، تجاری و بانکی لازم ایجاد شده و موانع بانکی رفع شود.

جمالی نوبندگانی در ادامه یادآور شد: انگلیس نباید در بحث های دفاهی ما به خصوص مسائل موشکی دخالت کند چرا که برجام ارتباطی به این مسائل ندارد از این رو از انگلیس خواهیم خواست که در این موضوع با آمریکا هم نوایی نکند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با اشاره به نکات مهم دیگری که باید در این سفر با وزیر خارجه انگلیس مورد بحث و بررسی قرار بگیرد، اظهار داشت: بحث طلب های جمهوری اسلامی از انگلیس نیز بحث دیگری است که باید پیگیری شود چنانچه این کشور برای کشتار یمن سلاح به عربستان می فروشد و پارلمان این کشور نیز نسبت به آن معترض است اما حق قانون جمهوری اسلامی را بعد از 40 سال نمی دهد لذا باید در این قضیه به صورت جدی وارد مذاکره شد.

وی اضافه کرد: انگلیس باید از 4 دهه روابط ناپایدار و غیرمطمئن با جمهوری اسلامی درس بگیرد اما هنوز درک صحیحی از انقلاب اسلامی نداشته است از این رو باید در نحوه روابط و ایجاد تعامل سازنده و صادقانه با جمهوری اسلامی بازنگری کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران با تفاهم دوطرف و تمایل بیشتر انگلیس صورت گرفته، خاطرنشان کرد: موضوع دیگری که حتما باید جمهوری اسلامی در سفر جانسون به ایران مطرح کند بحث فلسطین و حمایت از قدس به عنوان پایتخت ابدی این کشور است و ایران به عنوان قدرت منطقه ای، راه حل هایی برای حل مشکلات دارد از این رو کشورهای دیگر برای حل مسائل منطقه مذاکره با ایران را ضروری می بینند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet