هدر موبایل
1396/09/18 11:45:49
سرویس سیاسی
برزگر:

ترامپ به دنبال شعله‌ور کردن آتش تفرقه در منطقه/ تصمیم اخیر درمورد قدس برای جبران شکست داعش در سوریه و عراق بود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است: رئیس جمهور آمریکا برای جبران شکست داعش در سوریه و عراق به اتخاذ تصمیمی درباره قدس پرداخت که تنها آتش نفاق و تفرقه در منطقه شعله‌ور می‌کند.
ترامپ به دنبال شعله‌ور کردن آتش تفرقه در منطقه/ تصمیم اخیر درمورد قدس برای جبران شکست داعش در سوریه و عراق بود عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است: رئیس جمهور آمریکا برای جبران شکست داعش در سوریه و عراق به اتخاذ تصمیمی درباره قدس پرداخت که تنها آتش نفاق و تفرقه در منطقه شعله‌ور می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104892053267.jpg ترامپ,به,دنبال,شعله‌ور,کردن,آتش,تفرقه,در,منطقه/,تصمیم,اخیر,درمورد,قدس,برای,جبران,شکست,داعش,در,سوریه,و,عراق,بود Icana

شهروز برزگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص تصمیم اخیر ترامپ مبنی بر انتخاب قدس به عنوان پایخت رژیم صهیونیستی و اعلام نظر مخالف شورای امنیت سازمان ملل با این پیشنهاد ضمن محکوم کردن تصمیم اخیر، گفت: متاسفانه این تصمیم به ذات و جنس حکومت آمریکا باز می‌گردد زیرا همیشه سعی دارد در کشورهای منطقه به ویژه کشورهایی دارای ثروت‌های خدادادی غنی، اختلاف افکنی کند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پیش‌بینی‌ها بعد از شکست داعش از باقی ماندن تفکر داعشی، طالبانی و نظام سلطه خبر می‌داد، لذا آمریکایی‌ها که بعد از شکست اخیر در سوریه و عراق به دنبال جبران بودند، تصمیم به انتخاب قدس به عنوان پایخت رژیم صهیونیستی را اتخاذ کردند.

وی با تاکید بر اینکه قدس قلب مسلمین جهان است، افزود: بیت‌المقدس شهر مذهبی و مورد توجه مسلمان است و چنین تصمیم‌هایی تنها آتش نفاق، کینه، تفرقه و جنگ را در منطقه را شعله‌ور می‌کند. البته امیدواریم این نوع تصمیم‌ها کشورهای عربی همراه با آمریکا و اسرائیل در منطقه را نسبت به بحران‌ آفرینی این کشورها هوشیار و بیدار کند.

برزگر یادآور شد: اتحادیه اروپا و نظریه پردازان که نیم نگاهی به سمت حقوق بشر داشته و به دنبال صلح و امنیت در جهان هستند تا در سایه آن به مبادلات تجاری و اقتصادی خود بپردازند باید ورود جدی به این موضوع داشته باشند، هرچند نمایندگان آنها در شورای امنیت سازمان ملل مخالفت خود را اعلام کرده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رد پیشنهاد ترامپ در شورای امنیت،  تاکید کرد: دونالد ترامپ باید از طرح چنین پیشنهادهای تفرقه افکن در جهان دست بردارد تا سازمان‌های بین‌المللی و سیاسیون سرمایه خود را در جهت رفع آنها هزینه نکنند، در این صورت مسیر تحقق صلح جهانی هموارتر می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: مخالفت شورای امنیت با این پیشنهاد و استمرار چنین تصمیم‌هایی در شورای امنیت و سایر سازمان‌های بین‌المللی از اتخاذ تصمیم‌های نادرست جلوگیری و آمریکا را منزوی‌تر خواهد کرد. بنابراین شمارش معکوس برای انزوای آمریکا، نظام سرمایه‌داری و نظام سلطه و فرزند ناخلف خود در اسرائیل آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ اعضای شورای شورای امنیت شب گذشته (17 آذرماه) جلسه ویژه خود درباره بررسی تصمیم آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را برگزار و مخالفت گسترده کشورهای عربی، اروپایی و آسیایی با این تصمیم آمریکا را اعلام کردند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet