هفته دفاع مقدس
1396/09/18 11:47:06
سرویس سیاسی
جمالی‌نوبندگانی:

اجرای مفاد برجام و عدم همصدایی با آمریکایی‌ها محور مذاکرات مسئولان جمهوری اسلامی با جانسون

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اجرای مفاد برجام در راستای گشایش های اقتصادی و عدم همصدایی با آمریکایی ها در موضوعات غیربرجامی باید محور مذاکرات وزیر خارجه انگلیس به مسئولان کشورمان باشد.
اجرای مفاد برجام و عدم همصدایی با آمریکایی‌ها محور مذاکرات مسئولان جمهوری اسلامی با جانسون عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اجرای مفاد برجام در راستای گشایش های اقتصادی و عدم همصدایی با آمریکایی ها در موضوعات غیربرجامی باید محور مذاکرات وزیر خارجه انگلیس به مسئولان کشورمان باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103725676107.jpg اجرای,مفاد,برجام,و,عدم,همصدایی,با,آمریکایی‌ها,محور,مذاکرات,مسئولان,جمهوری,اسلامی,با,جانسون Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در آستانه سفر بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس به کشورمان، گفت: پایبندی به مفاد برجام باید یکی از موضوعات مورد بحث در سفر جانسون به کشورمان باشد. انگلیس به عنوان یکی از طرف های توافقنامه برجام متعهد به اجرای دقیق مفاد این توافقنامه و وظایف مشخص شده است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد گشایش های اقتصادی و غیره بعد از برجام یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید تحقق یابد و کشورهای اروپایی از جمله انگلیس در این زمینه نقش دارند، اظهار کرد: باید اذعان کرد که متاسفانه اتحادیه اروپا خصوصا انگلیس در این راستا در مرحله سیاسی و موضع گیری های سیاسی قرار دارد و متوقف شده است.

وی با اشاره به اینکه انگلستان نفوذ زیادی در بین کشورهای اتحادیه اروپا داشته و نزدیکی خوبی با ایالات متحده دارد، ادامه داد: بر این اساس در این دیدار باید نسبت به اعمال فشار بیشتر انگلیس بر سایر طرف های توافقنامه مذکور خصوصا آمریکایی ها برای تحقق مفاد برجام تاکید شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انگلیسی ها نباید در زمینه های دفاعی و غیربرجامی به آمریکایی ها همصدا شوند، خاطرنشان کرد: امیدواریم انگلستان بتواند درک صحیحی از شرایط منطقه و جایگاه جمهوری اسلامی داشته باشد و با انجام اقدامات مناسب زمینه افزایش اعتماد ایران به خودش را فراهم کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet