ایام محرم 1398
1396/09/18 12:04:00
سرویس سیاسی
برزگرکلشانی در آستانه سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران مطرح کرد:

رفع موانع بانکی در اجرای برجام در دستورکار کشورهای اروپایی قرار بگیرد/انگلیس خود را مقید به اجرای دقیق برجام بداند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس با اشاره به اینکه رفع موانع بانکی در اجرای برجام باید در دستورکار همه کشورهای ۱+۵ از جمله انگلستان باشد، گفت: بر این اساس انگلیس باید خودش را مقید به اجرای دقیق و بند به بند این توافقنامه بداند.
رفع موانع بانکی در اجرای برجام در دستورکار کشورهای اروپایی قرار بگیرد/انگلیس خود را مقید به اجرای دقیق برجام بداند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس با اشاره به اینکه رفع موانع بانکی در اجرای برجام باید در دستورکار همه کشورهای 1+5 از جمله انگلستان باشد، گفت: بر این اساس انگلیس باید خودش را مقید به اجرای دقیق و بند به بند این توافقنامه بداند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107115209487.jpg رفع,موانع,بانکی,در,اجرای,برجام,در,دستورکار,کشورهای,اروپایی,قرار,بگیرد/انگلیس,خود,را,مقید,به,اجرای,دقیق,برجام,بداند Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ در آستانه سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران، گفت: به نظر می رسد باید بوریس جانسون یادآور شد که به عنوان یکی از مسئولان کشورهای امضا کننده برجام نسبت به طرح موضوعات غیربرجامی خودداری کنند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برجام توافقنامه چندجانبه ای است که همه مفادش باید اجرایی شود، اظهارکرد: بر این اساس همه کشورهای 1+5 از جمله انگلستان باید خودشان را مقید به اجرای دقیق و بند به بند آن بدانند لذا این مهم باید در مذاکراتی که وزیر خارجه انگلیس با مسئولان کشورمان دارد مورد تاکید قرار بگیرد.

وی ادامه داد: گشایش های اقتصادی بعد از برجام سبب شده اتفاقات خوبی برای کشورمان رخ دهد و امروزه دلارهای حاصل از فروش نفت بیانگر همین موضوع است اما باید اذعان کرد که موانع بانکی وجود دارد کشورهای متعهد در برنامه جامع اقدام مشترک باید نسبت به رفع آن اقدام عملی و جدی کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه مسئولان کشورمان باید به انگلستان و سایر کشورهای اروپایی یادآور شوند که امروزه همه کشورهای دنیا چشم به نتیجه برجام دوخته اند، تصریح کرد: بنابراین اگر غربی ها به تعهداتشان به طور درست عمل کنند، جامعه جهانی برای حل مشکلاتشان به دور از راه حل نظامی به مولفه مذاکرات و گفتگو روی می آورند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه کارشناسان اعتقاد دارد ایران دارای ظرفیت های بسیاری از زمینه های مختلف از جمله اقتصادی است از این رو کشورهای اروپایی خصوصا انگلیس باید از فرصت بوجود آمده بهره برده و در راستای گشایش بعد از برجام همکاری بیشتری با کشورمان داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet