هدر موبایل
1396/09/18 11:48:29
سرویس دیگر رسانه‌ها_

احتمال طرح موضوع افزایش صدور روادید در سفر جانسون به ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موضوعاتی همچون وضعیت اجرای برجام و موضع لندن در گروه ۱+۵ و همچنین آزادی نازنین زاغری را از جمله موارد احتمالی مطروحه در سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران عنوان کرد.
احتمال طرح موضوع افزایش صدور روادید در سفر جانسون به ایران عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موضوعاتی همچون وضعیت اجرای برجام و موضع لندن در گروه ۱+۵ و همچنین آزادی نازنین زاغری را از جمله موارد احتمالی مطروحه در سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611106446773436.jpg احتمال,طرح,موضوع,افزایش,صدور,روادید,در,سفر,جانسون,به,ایران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا رحیمی در مطلبی با عنوان بوریس جانسون در تهران در صفحه اینستاگرام خود نوشت: قرار است آقای جانسون وزیرخارجه انگلیس امروز با وزیر خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کند که این اولین سفر جانسون به تهران است.

به گفته وی موضوعاتی همچون وضعیت برجام و موضع لندن در ۱+۵، مناسبات دوجانبه و امور کنسولی، وضعیت سوریه و یمن، اقدام اخیر ترامپ در اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر از جمله مسائلی هستند که ممکن است مورد مذاکرات طرفین قرارگیرد.

رحیمی همچنین گفت که موضوع آزادی نازنین زاغری شهروند دوتابعیتی که به اتهام جاسوسی در زندان بسر میبرد برای وزیر خارجه انگلیس جزو مسائلی است که به همسر بریتانیایی خانم زاغری و نیز نمایندگان در وست مینستر وعده پیگیری داده است. ماه گذشته همسر خانم زاغری در دیداری که با آقای جانسون در لندن داشته علاوه بر تقاضای پیگیری وضعیت همسرش، خواستار شد تا به همراه وزیر خارجه به ایران سفر کند. البته تناقض در اظهارات جانسون و خانواده خانم زاغری ابهامات پرونده وی را بیشتر کرد اما مقامات بریتانیا با تاکید بر زمینه های انساندوستانه خواهان آزادی وی شده اند.

این عضو فراکسیون  امید همچنین خاطرنشان کرد: علیرغم فضاسازی رسانه‌ای وسیعی که در انگلیس درخصوص بازداشت خانم زاغری انجام شده است؛این موضوع اما برای آقای جانسون یک پرونده کنسولی میتواند باشد و نه مسئله ای که بتوان مناسبات دوکشور را تحت الشعاع قرار دهد.  سه ماه قبل نیز قرار بود هیاتی کارشناسی از  وزارت خارجه انگلیس برای انجام مذاکرات کنسولی به ایران سفر کند که به دلائل نامشخصی انجام نشد.

رحیمی در پایان اظهار کرد: به نظر می‌رسد مذاکرات کنسولی و تسهیل و  افزایش صدور روادید انگلستان برای شهروندان ایرانی نیز بخشی از مذاکرات آقای جانسون در دیدار با مقامات کشورمان قرار گیرد./

پایان پیام
 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet