هدر موبایل
1396/09/19 11:31:08
سرویس سیاسی
جاسمی با اشاره به سفر وزیرخارجه انگلیس به ایران:

انتقاد نسبت به عدم اجرای صحیح مفاد برجام/اتحادیه اروپا استقلال بیشتری در مقابل آمریکا داشته باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد مسئولان کشورمان باید در دیدار با جانسون نسبت به عدم پایبندی مناسب و اجرای صحیح مفاد برجام از سوی طرف های غربی خصوصا انگلیس انتقاد کنند.
انتقاد نسبت به عدم اجرای صحیح مفاد برجام/اتحادیه اروپا استقلال بیشتری در مقابل آمریکا داشته باشد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد مسئولان کشورمان باید در دیدار با جانسون نسبت به عدم پایبندی مناسب و اجرای صحیح مفاد برجام از سوی طرف های غربی خصوصا انگلیس انتقاد کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105511200228.jpg انتقاد,نسبت,به,عدم,اجرای,صحیح,مفاد,برجام/اتحادیه,اروپا,استقلال,بیشتری,در,مقابل,آمریکا,داشته,باشد Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به اینکه برنامه جامع اقدام مشترک توافقنامه ای بین المللی است و کشورهای اروپایی در تجقق اهداف و مفاد آن نقش دارند، گفت: بنابراین مسئولان کشورمان باید در سفر بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس به ایران اهمیت اجرای و پایبندی برجام را متذکر شوند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهایی مانند انگلیس، آلمان و غیره باید نقش پررنگ تری در اجرای تعهداتشان در  برجام ایفا کنند، اظهار کرد: متاسفانه ایالات متحده در مواجه با توافقنامه مذکور بدعهدی های بسیاری انجام داده اما باید اذعان کرد که کشورهای اتحادیه اروپا باید خودشان را مستقل از آمریکا بدانند و به طور دقیق به وظایفشان در برجام عمل کند.

وی ادامه داد: علی رغم برخی گشایش های پسابرجامی باید اذعان کرد که موضع گیری های کشورهای غربی مانند انگلیس در خصوص اجرای موثر برجام مناسب نبوده است و دولتمردان کشورمان نیز بارها در مصاحبه ها و سخنانشان ابراز نارضایتی‌شان را بیان کرده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: هم اکنون ماهیت استقلال کشورهای اروپایی وابسته به اجرای برجام است و این مهم در مقابل سیاست های دوگانه آمریکایی قرار گرفته است؛ بنابراین ضرورت دارد اتحادیه اروپا قدرت بیشتری از خودش نشان دهد و این مهم باید در دیدار وزیر خارجه انگلیس با مسئولان کشورمان مورد تاکید قرار بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولان کشورمان باید در دیدار با جانسون نسبت به عدم پایبندی مناسب و اجرای صحیح مفاد برجام از سوی طرف های غربی خصوصا انگلیس انتقاد کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet