هدر موبایل
1396/09/18 13:16:37
سرویس فرهنگی
مسعودی مطرح کرد:

انتقاد از کم‌کاری در معرفی پرونده‌های ثبت آثار ناملموس به یونسکو/ مسئولان سازمان میراث مورد سوال قرار می‌گیرند

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از کم کاری مسئولان در معرفی پرونده‌های ثبت آثار ناملموس به یونسکو، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس در این زمینه مسئولان سازمان میراث فرهنگی را مورد سوال قرار خواهد داد.
انتقاد از کم‌کاری در معرفی پرونده‌های ثبت آثار ناملموس به یونسکو/ مسئولان سازمان میراث مورد سوال قرار می‌گیرند نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از کم کاری مسئولان در معرفی پرونده‌های ثبت آثار ناملموس به یونسکو، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس در این زمینه مسئولان سازمان میراث فرهنگی را مورد سوال قرار خواهد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105647218171.jpg انتقاد,از,کم‌کاری,در,معرفی,پرونده‌های,ثبت,آثار,ناملموس,به,یونسکو/,مسئولان,سازمان,میراث,مورد,سوال,قرار,می‌گیرند Icana

اصغر مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از کم‌کاری مسئولان در معرفی پرونده‌های ثبت آثار ناملموس به یونسکو و از دست دادن فرصت سال 2018 برای ثبت این میراث، گفت: آثار ناملموس به‌عنوان هویت تاریخی و آیینی ایران باید علاوه بر حفظ به نسل‌های بعدی نیز منتقل شوند که ثبت ملی و جهانی یکی از اقدامات اساسی در این راستا به شمار می‌آید.

نماینده مردم نی‌ریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کوتاهی مسئولان در معرفی به‌موقع پرونده‌های ثبت آثار ناملموس به یونسکو در شرایط کنونی که کشورهای همسایه به دنبال دست درازی به این میراث هستند پذیرفتی نیست چراکه این کوتاهی تاکنون سبب شده آن‌ها بتوانند بسیاری از میراث ایران را از آن خود کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان مربوط باید پاسخگوی عدم اقدام به موقع خود باشند، اضافه کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس در این زمینه مسئولان سازمان میراث فرهنگی را مورد سوال قرار داده و بعد نظارتی خود را اعمال خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها باید در زمینه حفظ آثار ملموس و ناملموس تلاتش کنند بر نقش سفرا و رایزن‌های فرهنگی در معرفی این آثار به جهانیان تاکید کرد و افزود: ممکن است دیگر دستگاه‌ها کوتاهی کنند اما میراث فرهنگی باید پرچم‌دار حفاظت و ثبت میراث ناملموس باشد تا این میراث به نسل‌های بعدی منتقل شوند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طبق آنچه در خبرها آمده است ایران در سال آینده هیچ اثر ناملموسی در فهرست جهانی ثبت نخواهد کرد چراکه می‌بایست تا مارس سال ۲۰۱۷ پرونده‌ای از ایران را به یونسکو ارسال می‌کرد اما این اتفاق نیفتاده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet