ایام محرم 1398
1396/09/18 13:54:44
سرویس فرهنگی
طی پیامی صورت گرفت؛

پیام تبریک تابش در پی ثبت جهانی چوگان به نام ایران در یونسکو

رئیس فراکسیون ورزش مجلس طی پیامی ثبت جهانی چوگان به نام ایران در یونسکو را تبریک گفت.
پیام تبریک تابش در پی ثبت جهانی چوگان به نام ایران در یونسکو رئیس فراکسیون ورزش مجلس طی پیامی ثبت جهانی چوگان به نام ایران در یونسکو را تبریک گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201711104889466919.jpg پیام,تبریک,تابش,در,پی,ثبت,جهانی,چوگان,به,نام,ایران,در,یونسکو Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا تابش رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در پیامی ثبت جهانی چوگان ایران را تبریک گفت.

به نام خدا
خبر مسرت بخش "ثبت جهانی چوگان" به نام ایران عزیز که مهد تاریخی این بازىِ آیینى، اصیل و جذاب است، بسیار مسرت بخش بود.

در تاریخ کهن ایران زمین، بازى چوگان به عنوان عنصری تاریخی، دارای ارزش های متنوعی از جمله هویت و شان اجتماعی  و ورزشی است فاخر که سلامت روح وجسم را تضمین می کند. ایجاد ارتباط میان طبیعت، انسان و اسب خصوصا در پاسخ به نیاز بشر شهرنشین، مفرح بودن و کارکردهای شادی آفرین، ایجاد حس تعلق اجرا کنندگان به یک جامعه و تاریخ و همچنین حضور اعضای خانواده و ایجاد روابط بین نسلی در یک رقابت سالم چوگان را در جایگاه والایی قرار می دهد که بسیار ارزشمند و هویت بخش است.

بجاست تا موفقیت ثبت جهانی چوگان به نام ایران را ابتدا به تمامی علاقه مندان، مربیان و ورزشکاران این رشته اصیل و زیبا و سپس به اعضای محترم فدراسیون چوگان جمهوری اسلامی و به ویژه تیم علمی و مذاکره کننده مرتبط با ثبت چوگان در عرصه جهانی تبریک بگویم و پیشرفت روزافزون و فراگیری این بازى زیبا، جذاب و تاریخی که ریشه در هویت و اصالت ایرانی ما دارد را آرزو نمایم.

محمدرضا تابش
رئیس فراکسیون‌ورزش مجلس شورای اسلامی

گفتنی است؛ رشته چوگان در دوازدهمین اجلاس کمیته بین‌الدول کنوانسیون حفاظت از میراث ناملموس یونسکو در کره جنوبی با قاطعیت آرا به نام جمهوری اسلامی ایران ثبت جهانی شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet