هدر موبایل
1396/09/19 12:45:00
سرویس اقتصادی
/وام درمانی صنایع؛فرصت ها و تهدیدها/

آقاپورعلیشاهی:واحدهای تولیدی با ظرفیت زیر 40درصد کار می کنند/وام درمانی مسکِّن موقت است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:در حال حاضر بیشتر واحدهای تولیدی با ظرفیت زیر ۴۰ درصد کار می کنند، که باید از طریق گسترش روابط بانکی با سایر کشورها مشکلات آنها را رفع کرد.
آقاپورعلیشاهی:واحدهای تولیدی با ظرفیت زیر 40درصد کار می کنند/وام درمانی مسکِّن موقت است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:در حال حاضر بیشتر واحدهای تولیدی با ظرفیت زیر 40 درصد کار می کنند، که باید از طریق گسترش روابط بانکی با سایر کشورها مشکلات آنها را رفع کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103299693126.jpg آقاپورعلیشاهی:واحدهای,تولیدی,با,ظرفیت,زیر,40درصد,کار,می,کنند/وام,درمانی,مسکِّن,موقت,است Icana

معصومه آقاپور علیشاهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت ارائه وام بانکی به واحدهای تولیدی گفت:مشکل اساسی در واحدهای تولیدی، سهم بازار و تحریک تقاضای داخلی است، چراکه واحدهای تولیدی ما حتی نمی توانند جنس خود را به فروش برسانند، لذا باید ضوابط سرمایه گذاری در کشور و شاخص های کسب و کار افزایش یابد تا تولیدکننده بتواند اجناس خود را به فروش برساند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا تولیدکننده ها به این نقطه رسیده اند، افزود: در حال حاضر بیشتر واحدهای تولیدی با ظرفیت زیر 40 درصد کار می کنند و خط های تولیدی آنها تعطیل شده و به این نقطه رسیده اند که تنها وام درمانی انجام می دهند.

مجلس و دولت باید روابط بانکی با سایر کشورها را توسعه دهند

وی ادامه داد: باید برای تولیدکننده پل ساخت، چراکه این منابع و تسهیلات برای تولیدکننده دوای درد نیست و یک مسکِّن موقت است، البته به منابعی که در سال جاری از صندوق توسعه ملی برای بخش روستایی و اشتغال آفرینی اختصاص یافته تنفس داده می شود و نرخ سود آنها نیز پایین است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس و دولت باید روابط بانکی کشور با سایر کشورها و همچنین طرح سرمایه گذاری های خارجی در ایران را توسعه دهند، که این عامل سبب می شود که تمام این مسائل و مشکلات در حوزه تولیدی رفع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet