شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/09/18 18:45:00
سرویس اجتماعی
اعضای کمیسیون قضایی و کشاورزی مجلس مطرح کردند:

اکبری: اتمام بررسی لایحه حمایت از محیط‌بانان در کمیسیون کشاورزی مجلس/کمالی پور: رسیدگی به لایحه در دستور کار فردای کمیسیون قضایی مجلس

بر اساس نظر اعضای کمیسیون کشاورزی و قضایی مجلس، بررسی لایحه حمایت از محیط بانان در دستور کار این هفته کمیسیون قضایی قرار داشته و در کمیسیون کشاورزی نیز به اتمام رسیده است.
اکبری: اتمام بررسی لایحه حمایت از محیط‌بانان در کمیسیون کشاورزی مجلس/کمالی پور: رسیدگی به لایحه در دستور کار فردای کمیسیون قضایی مجلس بر اساس نظر اعضای کمیسیون کشاورزی و قضایی مجلس، بررسی لایحه حمایت از محیط بانان در دستور کار این هفته کمیسیون قضایی قرار داشته و در کمیسیون کشاورزی نیز به اتمام رسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712105282234572.jpg اکبری:,اتمام,بررسی,لایحه,حمایت,از,محیط‌بانان,در,کمیسیون,کشاورزی,مجلس/کمالی,پور:,رسیدگی,به,,لایحه,در,دستور,کار,فردای,کمیسیون,قضایی,مجلس Icana

یحیی کمالی پور درگفت وگو  با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بررسی لایحه حمایت از محیط بانان در دستور کار این هفته کمیسیون قضایی و حقوقی قرار دارد، گفت: امروز بخش از اعظمی از مشکلات کشور مربوط به محیط زیست بوده و بقای نسل آینده مبتنی بر حفظ محیط زیست است بنابراین باید حمایت های قانونی لازم از کسانی که وظیفه حفاظت از پاسداری از محیط زیست کشور را دارند در دستور کار قرار گیرد.

یحیی کمالی پور 3406756/28/2016 12:29:24 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606103201192988_Thum.jpg
یحیی کمالی پور

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه باید شرایطی برای پاسداران محیط زیست فراهم شود که با تنگناهای موجود بتوانند به وظیفه خود به درستی عمل کنند، تصریح کرد: متاسفانه طی دو سال اخیر شاهد هجمه های مختلف فیزیکی و روحی و روانی علیه محیط بانان بودیم و با توجه به خلاء های قانونی موجود با این قشر مانند سایر افراد عادی برخورد قضایی می شد که تشدید بی انگیزگی آنها در حفاظت از محیط زیست را به دنبال داشت.

لایحه حمایت از محیط بانان گامی موثر برای حمایت از پاسداران طبیعت و ایجاد بسترهای قانونی لازم برای حفاظت از محیط زیست

وی با تاکید بر اینکه لایحه حمایت از محیط بانان گامی موثر برای حمایت از پاسداران طبیعت و بسترهای قانونی لازم برای حفاظت از محیط زیست است، گفت: تصویب و اجرای سریع تر این لایحه از ضروریات کشور است و به طور قطع تمامی توان خود را برای تصویب سریع تر این لایحه علی رغم اینکه طرح ها و لوایح متعددی در دستور کار کمیسیون قرار دارد به کار خواهیم برد.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در واقع خلاء های قانونی موجود سد راه محیط بانان توسط سازمان محیط زیست در این لایحه پیش بینی و گنجانده شده به گونه ای که با تصویب این لایحه بخشی عمده ای از مشکلات این قشر برطرف خواهد شد.

اکبری: تصویب لایحه حمایت از محیط بان در کمیسیون کشاورزی/ نگاه ویژه مجلس به محیط زیست

همچنین علی اکبری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت ، با یادآوری تصویب لایحه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان در کمیسیون متبوع خود، گفت: بخش هایی از این لایحه به کمیسیون کشاورزی به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع شد که چندین نوبت بررسی آن را در دستور کار قرار داده و تصویب کردیم.

علی اکبری نماینده شیراز 3406756/21/2016 2:02:12 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606109819789265_Thum.jpg
علی اکبری نماینده شیراز

مجلس نگاه ویژه ای به محیط زیست و حمایت از محیط بانان دارد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه مجلس نگاه ویژه ای به محیط زیست و حمایت از محیط بانان دارد، گفت: نمایندگان تلاش خواهند کرد این لایحه را هر چه سریع تر به صحن علنی مجلس ارائه و تصویب کنند.

معاضدت های قضایی، حمایت های مادی و معنوی و تسلیح از بخش های مهم لایحه حمایت از محیط بانان

وی مهمترین بخش های لایحه حمایت از محیط بانان را معاضدت های قضایی، حمایت های مادی و معنوی و تسلیح این قشر دانست و افزود: این لایحه را بسط داده ایم به گونه ای که دو برابر شدن ضریب شغلی آنها و همچنین اصلاح ساختار یگان حفاظت در آن مد نظر قرار گرفت.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بر اساس ماده ای از این لایحه دادگاه ها و دادسراها مکلف شده اند پرونده آن دسته از محیط بان ها و جنگلبان هایی که در حین انجام وظیفه، کشف، تعقیب جرایم یا درگیری، کشته و زخمی می شوند را خارج از نوبت و به فوریت رسیدگی کند و طرف مقابل را به مجازات برساند و همچنین تجهیزات و امکانات بر اساس ماموریت ها در اختیار آنها قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet