ایام محرم 1398
1396/09/19 07:22:50
سرویس اجتماعی
تجری:

کمک های بلاعوض نقدی به زلزله زدگان نرسیده است/عدم آواربرداری در برخی مناطق زلزله زده/نمره بیست وزارت بهداشت در خدمت رسانی

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس گفت: با وجود گذشت یک ماه از وقوع زلزله برخی مردم در هوای سرد همچنان در چادر زندگی می کنند.
کمک های بلاعوض نقدی به زلزله زدگان نرسیده است/عدم آواربرداری در برخی مناطق زلزله زده/نمره بیست وزارت بهداشت در خدمت رسانی نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس گفت: با وجود گذشت یک ماه از وقوع زلزله برخی مردم در هوای سرد همچنان در چادر زندگی می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604105222037679.jpg کمک,های,بلاعوض,نقدی,به,زلزله,زدگان,نرسیده,است/عدم,آواربرداری,در,برخی,مناطق,زلزله,زده/نمره,بیست,وزارت,بهداشت,در,خدمت,رسانی Icana

فرهاد تجری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص آخرین وضعیت زلزله زدگان استان کرمانشاه، گفت:با وجود اینکه تلاش های زیادی برای امداد رسانی و خدمات رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه از سوی مردم و دستگاه ها و نهادهای مختلف انجام شده است اما همچنان وضعیت مناسب نیست.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی، افزود:باتوجه به سرمای هوا و بارندگی های اخیر در مناطق زلزله زده، خیلی از زلزله زدگان هنوز کانکس ندارند و حتی در برخی روستاها یک کانکس ارسال نشده، البته در این راستا برنامه ریزی شده است.

دستگاه ها در خصوص میزان کانکس موردنیاز مناطق زلزله زده برآورد دقیقی نداشته اند

تجری در ادامه ی گفت و گوی خود  با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به این  سئوال مبنی بر اینکه چه تعداد کانکس باید به مناطق زلزله زده ارسال شود،تصریح کرد:متاسفانه دستگاه ها در خصوص میزان کانکس موردنیاز مناطق زلزله ده برآورد دقیقی نداشته اند و با وجود گذشت یک ماه از وقوع زلزله برخی مردم همچنان در چادر زندگی می کنند که این شایسته مردم نیست.

برخی مردم زلزله زده همچنان در چادر زندگی می کنند/عدم آوار برداری در برخی مناطق

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی افزود:متاسفانه در برخی از مناطق زلزله زده اسباب و اثاثیه خانوارها زیر آوار باقی مانده و آوار برداری انجام نشده که می توان به روستای نآوه فره در شهرستان سرپل ذهاب اشاره کرد که حتی معاون اول رئیس جمهور نیز از این منطقه بازدید کرد.

بروکراسی پیچیده مانع از ساخت و ساز در مناطق زلزله زده

تجری ادامه داد:پرسنل اعزام شده از سوی بنیاد مسکن به مناطق زلزله زده، به دلیل اینکه بومی منطقه نیستند نمی توانند کارشناسی دقیقی از وضعیت انجام دهند و فرآیند بروکراسی برای برآورد خسارت و صدور مجوز ساخت خانه و دیگر اقدامات لازم، طولانی شده است که این موضوع باعث رنجش مردم شده است.

کمک های بلاعوض نقدی به زلزله زدگان نرسیده است

عضو کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی یادآور شد:در زمینه پرداخت تسهیلات بانکی و کمک های بلاعوض نقدی به زلزله زدگان اقدامی صورت نگرفته و سیاست شفافی نیز در این زمینه وجود ندارد البته وزرات بهداشت در خصوص رسیدگی به زلزله زگان اقدامات و خدمات مطلوبی ارائه کرده است./

پایان پیام    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet