خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/09/20 07:48:06
سرویس سیاسی
کاظمی:

پیش‌بینی اتهام ارتشاء برای خاوری به جهت محکومیت وی به حبس‌ طویل‌المدت/ لزوم ابلاغ دادنامه با همکاری مقامات قضایی ایتالیا

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: با توجه به محکومیت مدیر عامل سابق بانک ملی به حبس‌ طویل‌المدت پیش‌بینی اتهام ارتشاء برای وی می‌شود.
پیش‌بینی اتهام ارتشاء برای خاوری به جهت محکومیت وی به حبس‌ طویل‌المدت/ لزوم ابلاغ دادنامه با همکاری مقامات قضایی ایتالیا نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: با توجه به محکومیت مدیر عامل سابق بانک ملی به حبس‌ طویل‌المدت پیش‌بینی اتهام ارتشاء برای وی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201609103304392236.jpg پیش‌بینی,اتهام,ارتشاء,برای,خاوری,به,جهت,محکومیت,وی,به,حبس‌,طویل‌المدت/,لزوم,ابلاغ,دادنامه,با,همکاری,مقامات,قضایی,ایتالیا Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به صدور حکم محکومیت محمودرضا خاوری در چهار عنوان اتهامی حبس طویل المدت وجزای نقدی و رد مال ، گفت: اتهام ارتشاء به احتمال در پرونده محمودرضا خاوری قید شده لذا وی به حبس طویل المدت محکوم شده است.

نماینده مردم  ملایر در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: با توجه به تجربیات حقوقی به نظر می‌رسید اتهام محمودرضا خاوری اخلال در امور اقتصادی کشور باشد که در قانون مربوطه برای این جرم مجازات اعدام پیش‌بینی شده است اما بر خلاف این احتمال برای وی حکم غیابی دیگری صادر شده است.

وی با اشاره به عدم وجود قراداد استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و کشور کانادا، افزود: محاکم جمهوری اسلامی ایران در هر حال باید بتوانند دادنامه محمودرضا خاوری را با همکاری مقامات قضایی ایتالیا ( حافظ منافع کانادا در تهران) به وی ابلاغ کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر عدم تاثیر ورود پلیس بین‌الملل به پرونده خاوری، تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر حکم غیرقطعی صادر شده، پلیس بین‌الملل ورود نمی‌کند، بنابراین مسیر ابلاغ حکم به بهترین نحو باید انتخاب شود تا اقدامات بعدی را بتوان برنامه ریزی کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران  از صدور حکم محکومیت محمود رضا خاوری، مدیر عامل سابق بانک ملی خبر داد. نامبرده بر اساس کیفرخواست دادسرا و مستندات ارائه شده در چهار عنوان اتهامی به حبس طویل المدت وجزای نقدی و رد مال محکوم گردیده و مقرر شده دادسرا اموال بدست آمده از وی را بفروش رسانده و از این طریق بخشی از محکومیت اجرا گردد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet