هدر موبایل
1396/09/18 14:59:28
سرویس اقتصادی
پیرموذن مطرح کرد؛

با پایدارسازی صندوق‌های بازنشستگی بحران زدایی کنیم

نماینده سابق مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که هزینه های صندوق های بازنشستگی به عنوان سهمی از تولید ناخالص داخلی به طور روز افزونی افزایش می یابد و عدم چاره جویی شانس بروز بحران های جدی تر را در آینده افزایش می دهد.
با پایدارسازی صندوق‌های بازنشستگی بحران زدایی کنیم نماینده سابق مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که هزینه های صندوق های بازنشستگی به عنوان سهمی از تولید ناخالص داخلی به طور روز افزونی افزایش می یابد و عدم چاره جویی شانس بروز بحران های جدی تر را در آینده افزایش می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/42856.jpg با,پایدارسازی,صندوق‌های,بازنشستگی,بحران,زدایی,کنیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کمال الدین پیرموذن طی یادداشتی به مشکلات پیش روی صندوق های بازنشستگی پرداخت . متن یادداشت این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

امروز درآمدهای در دسترس صندوق‌های بازنشستگی به واسطه افزایش سهم بازنشستگان و فقدان سرمایه گذاری های سودمند اقتصادی در صندوق‌ها باچالش های جدی مواجه شده اند و نگرانی های اساسی برای مشترکین اجتماعی آنها فراهم اورده است.

پایدارسازی صندوق های بازنشستگی، مشکل اصلی آنها به شمار می رود و این مهم از عدم پیش بینی روز مبادا و انجام نشدن سرمایه گذاری خوب منتج می شود.  

با افزایش تعداد بازنشستگان به بیمه شدگان، آن هم در اقتصادی که بیش از آنکه شغل ایجاد کند، بازنشسته تولید می کند، مشکل صندوق‌های بازنشستگی شدیدتر می شود. این گرفتاری ها اهمیت سرمایه گذاری مزیت دار و مدیریت بهینه سرمایه گذاری های معموله را با واگذاری یا افزایش بهره وری و بازدهی و ارزش افزوده ذخایر آن نشان می دهد.

هزینه های صندوق های بازنشستگی به عنوان سهمی از تولید ناخالص داخلی به طور روز افزونی افزایش می یابد و عدم چاره جویی و اعمال اصلاحات به موقع، شانس بروز بحران های جدی تر را در آینده افزایش می دهد.

قانونگذاری باید قابلیت اجرایی داشته باشد، حسب مطالعات اکچوری با عنایت به مجموع تعداد ٢٨ قانونی که تا کنون در هماهنگ سازی حقوق بازنشستگی بدون پشتوانه مالی به صندوق بازنشستگی کشوری تحمیل شده بالغ بر رقم ٤٢٠هزار میلیارد تومان تعهداتی برای صندوق بازنشستگی کشوری ایجاد کرده است.

صندوق‌های بازنشستگی ماهیت بین النسلی داشته و منابع مالی اصلی آنها در تامین حقوق بازنشستگان، حق بیمه بازنشستگی دریافتی از کارکنان شاغل بوده که مطابق قانون و اساسنامه صندوق‌ها، باید سرمایه گذاری شده و در آمد حاصل از آن، صرف پرداخت حقوق بازنشستگی شود ولی در شرایط فعلی به ناچار و اجبار، کسور بازنشستگی که حدود ٢٣درصد منابع مالی صندوق بازنشستگی را تشکیل می دهد، بلافاصله پس از دریافت، در پرداخت حقوق بازنشستگی تماما هزینه می شود.

این خود از بحران بسی هایل تر است              این چنین حالت بلای کشور است                     

صندوق‌های بازنشستگی باید ساختارهای سازمانی خود را برای شرایط مدیریت مطلوب مالی و اقتصادی آن، تنظیم و تعدیل کند و با بهره گیری از مشارکت موثر بازیگران عرصه بیمه اجتماعی و سرمایه گذاری تعیین کننده، دستاوردهای پایداری را برای مشترکین اجتماعی خود فراهم اورد.        

کمال الدین پیرموذن، نماینده اسبق مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet