هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دامادی:

نهادها و ادارات دولتی ملزم به استفاده از کاغذ داخلی شوند/ برای گران نشدن محصولات فرهنگی چاپی تدبیر شود

سرویس فرهنگی
نماینده مردم ساری در مجلس با بیان اینکه افزایش تعرفه کاغذ نیازمند دقت و بررسی‌ کارشناسی است، تصریح کرد: نه صنعت چاپ و محصولات فرهنگی باید با مشکل روبرو شوند؛ نه کارخانه‌های تولیدکننده کاغذ شمال کشور.
شنبه 18 آذر 1396 ساعت 18:15
نهادها و ادارات دولتی ملزم به استفاده از کاغذ داخلی شوند/ برای گران نشدن محصولات فرهنگی چاپی تدبیر شود نماینده مردم ساری در مجلس با بیان اینکه افزایش تعرفه کاغذ نیازمند دقت و بررسی‌ کارشناسی است، تصریح کرد: نه صنعت چاپ و محصولات فرهنگی باید با مشکل روبرو شوند؛ نه کارخانه‌های تولیدکننده کاغذ شمال کشور. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104723061144.jpg نهادها,و,ادارات,دولتی,ملزم,به,استفاده,از,کاغذ,داخلی,شوند/,برای,گران,نشدن,محصولات,فرهنگی,چاپی,تدبیر,شود Icana

محمد دامادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه یکی از راه‌های حمایت از تولیدات داخلی افزایش نرخ تعرفه واردات کاغذ است، گفت: تعرفه واردات کاغذ بسیار پایین است بنابراین این امر به صورت گسترده انجام می‌شود و همین موضوع باعث ورشکستگی کارخانه‌های کاغذسازی داخلی شده است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش تعرفه کاغذ نیازمند دقت و بررسی‌ کارشناسی است، بیان کرد: این افزایش باید به گونه‌ای باشد که تولیدات داخلی و مصرف‌کنندگان کاغذ در داخل متضرر نشوند چرا که در صورت افزایش قیمت کاغذ، صنعت چاپ و محصولات فرهنگی با مشکلات بسیاری روبه‌رو می‌شوند؛ از سوی دیگر در صورت واردات بیش از اندازه کاغذ، کارخانه‌های تولیدکننده در شمال کشور نمی‌توانند محصولات خود را به فروش رسانند.

وی با اشاره به لزوم استفاده از کاغذ داخلی، تاکید کرد: اگر نهادهای آموزشی نظیر آموزش‌وپرورش، آموزش عالی و ادارات ملزم به استفاده از کاغذ داخلی شوند و یا این محصولات در چاپ روزنامه‌ها به کار گرفته شود می‌توان از تولیدات داخلی حمایت کرد و بخش اعظمی از مشکلات کارخانه‌های کاغذسازی داخلی حل می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه متاسفانه تولید داخلی کاغذ از بین رفته است، تاکید کرد: مصرف‌کنندگان داخلی به دلایل مختلفی مانند گران بودن و ... رغبتی به استفاده آن ندارند بنابراین کاغذ ایرانی به فروش نمی‌رسد و روی دست کارخانه‌داران مانده است.

دامادی با بیان اینکه دولت باید با سیاست‌گذاری‌های لازم بین واردات و تولیدات داخلی کاغذ تعادل برقرار کند، تصریح کرد: کارخانه‌های کاغذسازی موجود در کشور مورد حمایت لازم قرار نمی‌گیرند؛ در این کارخانه‌ها افراد زیادی مشغول به کارند بنابراین اگر این کارخانه‌ها دچار مشکل شوند، شغل تعداد زیادی از مردم منطقه به خطر می‌افتد.

وی با اشاره به لزوم تقویت و حمایت از کارخانجات داخلی برای تولید محصولات با کیفیت، بیان کرد: در صورتی که در آینده تحریم‌ها تجدید شود و کشور قادر به واردات کاغذ نباشد صنعت چاپ زمین‌گیر می‌شود چرا که تولید داخلی قادر به تامین نیاز کشور نیست؛ در نتیجه برای جلوگیری از این مشکلات بایستی به تولیدات داخلی کاغذ توجه ویژه شود.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: دولت نتوانست نقش حاکمیت خود در این موضوع را کامل و دست انجام دهد در نتیجه این کارخانه‌های کاغذسازی به حالت نیمه ورشکسته درآمده‌اند بنابراین باید از این تولیدات حمایت شود تا از ورشکستگی نجات یابند؛ از سوی دیگر دولت می‌تواند با دادن سوبسیدهایی به ناشران از مصرف‌کنندگان حمایت کند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط