خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/09/19 10:18:00
سرویس سیاسی
رضایی با اشاره به سفر وزیرخارجه انگلیس به تهران:

انگلیس راه سیاسی و اقتصادی خود را از آمریکا جدا کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است کشورهای اروپایی نباید زیر سلطه آمریکا تصمیم‌گیری کنند و این مورد باید در جریان سفر وزیرخارجه انگلیس به کشورمان تأکید شود.
انگلیس راه سیاسی و اقتصادی خود را از آمریکا جدا کند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است کشورهای اروپایی نباید زیر سلطه آمریکا تصمیم‌گیری کنند و این مورد باید در جریان سفر وزیرخارجه انگلیس به کشورمان تأکید شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105601411707.jpg انگلیس,راه,سیاسی,و,اقتصادی,خود,را,از,آمریکا,جدا,کند Icana

محمد ابراهیم رضایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس به کشورمان گفت: باید تلاش کنیم مشی کاری به گونه ای باشد که اروپایی ها به خصوص انگلیسی ها زاویه خود را با آمریکایی ها بیشتر کنند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: مسئولان دیپلماسی کشور باید درباره مطالبات به صورت مستمر پیگیر باشند، به خصوص مطالبات مالی و حقوقی از قبل از انقلاب داشته ایم که انگلیسی ها باید نسبت به پرداخت آنها اقدام کنند اما تا کنون کارشکنی هایی داشته اند.

وی در ادامه با بیان اینکه اقتدار ملی در حوزه منطقه ای باید به گونه ای نشان داده شود که هیچ کشوری جرأت دخالت نداشته باشد،‌ عنوان کرد: لازم است در حوزه دفاعی و حاکمیتی قدرتمند باشیم و با اقتدار استقال کشور خود را نشان داده و از حقوق خود دفاع کنیم.

رضایی در ادامه با تأکید بر اینکه انگلیس باید در مبادلات اقتصادی و سیاسی راه خود را از آمریکا جدا کند، اظهار داشت: امروز اروپایی ها متوجه این موضوع شده اند که باید منافع خود را از آمریکا جدا کنند که در همین زمینه موضع گیری هایی که طی دو ماه اخیر از اتحادیه اروپا مشاهده کرده ایم، شواهد خوبی است که اروپایی ها خود را مستقل از آمریکا در نظر گرفته و قصد دارند زیر سلطه این کشور نباشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص برجام خاطرنشان کرد: اروپایی ها باید اقتدار خود را در اجرای برجام نشان داده تا به عنوان کشورهایی مستقل و اثرگذار در عرصه بین المللی نمایش داده شوند ضمن اینکه باید نسبت به تخلفات سایر اعضا حساس بوده و نسبت به هر کشوری که از این معاهده سرپیچی می کند تذکر دهند در غیر این صورت جمهوری اسلامی در صورت شکسته شدن چارچوب برجام به صورت مستقل تصمیم گیری می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet