هدر موبایل
1396/09/18 16:34:13
سرویس سیاسی
خجسته:

تصمیم اخیر ترامپ درباره قدس به نفع فلسطین تمام شد/ لزوم عقب‌نشینی آمریکا به جهت نزدیکی به نابودی اسرائیل

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، تصمیم ترامپ در مورد انتقال پایتخت اسرائیل به قدس را به نفع فلسطین دانست و گفت: این اقدام بر خلاف اهداف آمریکایی‌ها منجر به وحدت مسلمانان جهان شد.
تصمیم اخیر ترامپ درباره قدس به نفع فلسطین تمام شد/ لزوم عقب‌نشینی آمریکا به جهت نزدیکی به نابودی اسرائیل نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، تصمیم ترامپ در مورد انتقال پایتخت اسرائیل به قدس را به نفع فلسطین دانست و گفت: این اقدام بر خلاف اهداف آمریکایی‌ها منجر به وحدت مسلمانان جهان شد. https://cdn.icana.ir/d/019/102862.jpg تصمیم,اخیر,ترامپ,درباره,قدس,به,نفع,فلسطین,تمام,شد/,لزوم,عقب‌نشینی,آمریکا,به,جهت,نزدیکی,به,نابودی,اسرائیل Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص تصمیم اخیر ترامپ مبنی بر انتخاب قدس به عنوان پایخت رژیم صهیونیستی و اعلام نظر مخالف شورای امنیت سازمان ملل با این پیشنهاد، گفت: آمریکا با توجه به شکست‌های مکرر در منطقه خاورمیانه و به ویژه بعد از برچیدن خلافت داعش و تکفیری‌ها در سوریه و عراق، جنگ یمن و دخالت‌های بسیار در اقلیم کردستان، اسرائیل را در معرض خطر دانست لذا به طرح حمایت از آنها پرداختند.

نماینده مردم  همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:  انتقال پایتخت اسرائیل به قدس آخرین تیر ترامپ بود که برخلاف اهداف آمریکایی‌ها منجر به تقویت وحدت مسلمانان جهان و رسوایی دولت‌های خائن عربی شد که در مدت اخیر به حمایت از ایالات متحده آمریکا پرداخته بودند.

وی افزود: طرح این تصمیم از زبان رئیس جمهوری آمریکا سبب حمایت ملت‌های مسلمان و غیر مسلمان از فلسطین و محکومیت اسرائیل شد، خوشبختانه بسیاری از مجامع بین‌المللی هم اعلام موضع کردند، به خصوص شورای امنیت که به جهت مخالفت بسیار اروپایی‌ها و سایر کشورها این تصمیم را رد کرد.

خجسته با بیان اینکه فضای بین‌المللی به نفع فلسطین تمام شد، گفت: این اقدامات منجر به بیداری جهانیان نیز شد که به نظر می‌رسد موضع گیری صریح مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فلسطین باید در راس باشد، محقق شد لذا فلسطین به موضوع نخست جهان اسلام مبدل گشت.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: چنین موضوع‌هایی به انزوای آمریکا در منطقه خاورمیانه و عربستان سعودی به عنوان کشور دوست این مزدوران دامن خواهد زد. از سوی دیگر آمریکا که گرفتار در باتلاق شده باید عقب نشینی کند زیرا خواسته یا ناخواسته در آینده نزدیک اسرائیل به زودی محو و نابود خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ اعضای شورای شورای امنیت شب گذشته (17 آذرماه) جلسه ویژه خود درباره بررسی تصمیم آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را برگزار و مخالفت گسترده کشورهای عربی، اروپایی و آسیایی با این تصمیم آمریکا را اعلام کردند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet