هدر موبایل
1396/09/18 15:47:21
سرویس دیگر رسانه‌ها_
امیری مطرح کرد؛

روابط و تعاملات دولت و مجلس دوستانه است/ پیگیری‌ دولت برای به سرانجام رسیدن لوایح اجتماعی

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تاکید کرد: براساس قانون، هر کدام از قوا اختیارات خاص خود را دارند و هیچ کدام نمی‌توانند در امور دیگری دخالت کنند. با این حال، پیگیری‌های لازم را برای به سرانجام رسیدن لوایح اجتماعی انجام می‌دهیم.
روابط و تعاملات دولت و مجلس دوستانه است/ پیگیری‌ دولت برای به سرانجام رسیدن لوایح اجتماعی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تاکید کرد: براساس قانون، هر کدام از قوا اختیارات خاص خود را دارند و هیچ کدام نمی‌توانند در امور دیگری دخالت کنند. با این حال، پیگیری‌های لازم را برای به سرانجام رسیدن لوایح اجتماعی انجام می‌دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201708109925906076.jpg روابط,و,تعاملات,دولت,و,مجلس,دوستانه,است/,پیگیری‌,دولت,برای,به,سرانجام,رسیدن,لوایح,اجتماعی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی امیری در پاسخ به سوالی درباره رسیدگی دولت برای به سرانجام رسیدن لوایح اجتماعی در کمیسیون‌های مجلس گفت: ‌این سوال را باید از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرسید. آنچه وظیفه دولت است، این است که در جاهایی که نیازمند تقنین است، لایحه تهیه و آن را تقدیم مجلس کند.

پیگیری‌های لازم را برای به سرانجام رسیدن لوایح اجتماعی انجام می‌دهیم

وی با اشاره به تفکیک قوا در قانون اساسی اظهار داشت: براساس قانون، هر کدام از قوا اختیارات خاص خود را دارند و هیچ کدام نمی‌توانند در امور دیگری دخالت کنند. با این حال، ما پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم و رایزنی‌های لازم را به عمل می‌آوریم ولی اینکه آن لوایح در مجلس دچار چه سرنوشتی می‌شوند و چه زمانی در دستورکار صحن علنی مجلس قرار می‌گیرند، مطلبی است که در حوزه اختیارات مجلس است.

روابط و تعاملات دولت و مجلس دوستانه است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره بر انتقادات برخی از نمایندگان مبنی بر نگاه بالا به پایین دولت به فراکسیون‌های مجلس هم تصریح کرد: روابط و تعاملات ما با کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مجلس بسیار خوب است و نمایندگان مجلس و اعضای دولت، ضمن آنکه هر کدام کار خودشان را انجام می‌دهند، روابط و تعاملات‌شان دوستانه است.

امیری ادامه داد: حضور مرتب اعضای دولت در کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها و همچنین مجامع استانی حکایت از این دارد که آنچه برای دولت و نمایندگان مهم است، انجام امورات و رشد و تعالی کشور است.

درک مشترکی میان دولت و مجلس برای انجام امورات کشور وجود دارد

به گزارش ایلنا؛ وی با تاکید بر اینکه تعامل مثبتی میان دولت و مجلس برقرار است، خاطرنشان کرد: به خاطر این تعامل مثبت از ریاست و هیات رئیسه مجلس و همچنین روسای کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها مجلس تشکر می‌کنم زیرا درک مشترکی میان ما و آنها برای انجام امورات کشور وجود دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet