هدر موبایل
1396/09/18 16:19:13
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جمالی مطرح کرد؛

نقشه شوم مثلث نتانیاهو، ترامپ و بن سلمان برای فلسطین/ امیدی به مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی نیست

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به نقشه شوم مثلث نتانیاهو، ترامپ و بن‌سلمان برای صهیونیستی سازی فلسطین گفت: در چنین شرایطی، امیدی به مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی نیست.
نقشه شوم مثلث نتانیاهو، ترامپ و بن سلمان برای فلسطین/ امیدی به مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی نیست دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به نقشه شوم مثلث نتانیاهو، ترامپ و بن‌سلمان برای صهیونیستی سازی فلسطین گفت: در چنین شرایطی، امیدی به مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100349916187.jpg نقشه,شوم,مثلث,نتانیاهو،,ترامپ,و,بن,سلمان,برای,فلسطین/,امیدی,به,مجامع,منطقه‌ای,و,بین‌المللی,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدجواد جمالی نوبندگانی در واکنش به بیانیه اخیر ترامپ رئیس جمهور آمریکا و اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، اظهارداشت: این اقدام ترامپ را باید در راستای رفتارهای دهه های اخیر آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تغییر ماهیت فلسطین ارزیابی کنیم.

وی افزود: آنها برای به فراموشی کشاندن آرمان فلسطین در دهه های گذشته تاکنون، شهرک های صهیونیست نشین را در اراضی اشغالی ایجاد کردند و اقدام به مهاجرت گروه های یهودی از سراسر جهان به این مناطق کردند تا ترکیب جمعیتی سرزمین فلسطین را عوض کنند.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در گام های بعدی، با پیمان هایی مانند کمپ دیوید، کشورهایی مانند مصر و اردن و سپس برخی مبارزان فلسطینی مانند جنبش فتح و گروه یاسر عرفات را از گردونه مبارزه خارج کردند و به مذاکرات طولانی و بی نتیجه کشاندند.

جمالی خاطرنشان کرد: در سالهای اخیر نیز برخی کشورهای فعال در خط مقاومت علیه صهیونیست ها مانند سوریه را با استفاده از گروه های تکفیری و تروریستی به آشوب کشاندند.

حرکت اخیر ترامپ شعله‌های انتفاضه را افروخته‌تر می‌کند

وی با بیان اینکه تقریباً تمام حاکمیت های قبلی آمریکا موضوع انتقال سفارتشان به قدس شریف و اعلام این منطقه به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را مطرح کرده بودند، تصریح کرد: ترامپ این کار را علناً و رسماً تکمیل کرد و نشان داد که استراتژی دولت آمریکا در دست صهیونیست ها است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حرکت اخیر آمریکا و رژیم صهیونیستی نشان داد که آنها حتی به قول ها و حرفهای خودشان از جمله تشکیل دو دولت فلسطینی و اسرائیلی که قبلاً آن را مطرح می کردند نیز پایبند نیستند و به دنبال یکپارچه سازی و صهیونیستی کردن فلسطین اشغالی هستند.

جمالی با اشاره به تشکیل تدریجی مثلث «بن سلمان در عربستان، نتانیاهو در رژیم صهیونیستی و ترامپ در آمریکا» خاطرنشان کرد: با توجه به خلع سلاح برخی گروه های فلسطینی از خط مبارزه، این مثلث به دنبال نقشه شوم صهیونیستی سازی فلسطین هستند، اما پیش بینی ما این است که همانگونه که مقاومت اسلامی توانست بر اسرائیل و آمریکا و داعش پیروز شود، در این ماجرا نیز باید به همان نسخه «مقاومت تا پیروزی» پایبند باشد و قطعاً این حرکت شعله های انتفاضه را مجدداً افروخته می کند.

مبارزه و مقاومت؛ تنها راه مقابله با رژیم صهیونیستی

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حمایت همیشگی جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین و مبارزات ملت فلسطین و بیانات هفته گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی، تاکید کرد: دل سپردن به جاهایی مانند سازمان کنفرانس اسلامی که در دست عناصری مانند محمد بن سلمان ولیعهد سعودی است و نیز اتحادیه عرب که یک تشکیلات متشتت و بی خاصیت شده و نیز سازمان ملل که آدم هایی مانند نیکی هیلی (سفیر آمریکا در سازمان ملل) بر آن موثر هستند، فایده ای ندارد و نباید به آنها امید داشت.

به گزارش مهر؛ جمالی تصریح کرد: در چنین شرایطی، باید به پایگاه های مردمی برای مبارزه تکیه کرد؛ البته برای مقابله با چنین حرکات شومی، از پیگیری ظرفیت های رسمی منطقه ای و بین المللی نیز نباید غافل شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet